Séria Mercedes AMG GT Track, limitovaná na 55 kusov, je duchovným mostom medzi zakladateľmi AMG Hansom Wernerom Aufrechtom a Erhardom Melcherom a ich filozofiou robiť to najlepšie ešte lepšie. Rad Mercedes-AMG GT Track rozširuje dedičstvo GT o nový ikonický model. Ako základ pre vývoj poslúžil legendárny výkonný Mercedes AMG GT Black Series.

Rovnako ako tento najnovší model, aj GT Track vyniká koncepciou vozidla orientovanou na výkon. Srdcom, ktoré nie je homologované pre verejné komunikácie, je 4,0-litrový motor V8 biturbo z Mercedes-AMG GT Black Series, ktorého pôsobivé hodnoty inžinieri z Affalterbachu ešte vylepšili. Model má teraz výkon 580 kW (734 k) a maximálny krútiaci moment 850 Nm. Výkon na zadnú nápravu prenáša 6-stupňová sekvenčná prevodovka Hewland HLS s nastaviteľným diferenciálom. Odpruženie obsahuje plne nastaviteľné tlmiče Bilstein.

Mercedes-AMG GT Track Series
Zdroj: Mercedes-Benz AG

Kapota, blatníky, dvere batožinového priestoru a zadný nárazník sú vyrobené z uhlíkových vlákien a výrazne zlepšujú jazdnú dynamiku. Ďalším dôležitým efektom mixu materiálov je zníženie pohotovostnej hmotnosti vozidla na 1 400 kg. Na zabezpečenie efektívneho chladenia zadných bŕzd sa sem dostali "kanály" na prívod chladiaceho vzduchu. Zadný nárazník s dvojitým difúzorom a bočnými vetracími otvormi v podbehoch tiež odkazuje na športovú DNA radu Mercedes-AMG GT Track.

Rovnako ako pri verziách GT3 a GT4, aj sem sa namontovala pretekárska elektronika, ako je riadenie trakcie špecifické pre preteky na trati a systém ABS pre motoristický šport, pričom každý je nastaviteľný v 12 úrovniach. Bezpečnostná bunka vodiča je veľkoryso dimenzovaná a aj vyšším vodičom ponúka dostatok priestoru na potrebný pohyb. Okrem toho má päťbodový bezpečnostný pás a prispôsobiteľné ergonomické sedadlo s penou. Výsledkom je, že kabína spĺňa najnovšie normy FIA a ponúka podstatne vyššiu úroveň ochrany ako bežné pretekárske sedadlá.

Mercedes-AMG GT Track Series
Zdroj: Mercedes-Benz AG

Volant, vyvinutý exkluzívne pre GT Track v spolupráci s odborníkmi na simuláciu pretekov v Cube Controls, má široký rozsah nastavenia a množstvo možností ovládania. Vodič si tiež dokáže nastaviť a prispôsobiť pedály podľa svojej postavy. Priznaná karbónová prístrojová doska s matným povrchom obsahuje plne programovateľnú zobrazovaciu jednotku BOSCH DDU 11 Driver Display Unit, ktorá je navrhnutá pre intuitívne ovládanie.

Celosvetový predaj Mercedes-AMG GT Track Series je riadený z Affalterbachu, kde má Mercedes-AMG svoje sídlo. Dodávky špeciálnej edície začnú v druhom štvrťroku 2022.
Cenníková cena Mercedes-AMG GT Track Series s klimatizáciou je 369 000 € plus DPH, ku ktorej je potrebné pripočítať ešte voliteľné položky. Keďže sa ich vyrobí iba 55, bude to dosť na to, aby sa stali pre niekoho tým vyvoleným.