Hyundai Genesis je na Slovensku

Novinky Hyundai Genesis je na Slovensku

Foto: Marek Pokrývka

9.4. 2014 13:09 Jednou z noviniek tohtoročného autosalónu v Bratislave je luxusná juhokórejská limuzína, ktorá prichádza do Európy po prvýkrát.

Dnešným dňom otvorilo pre verejnosť svoje brány bratislavské výstavisko Incheba, na ktorom sa koná tradičný autosalón. Prináša viacero noviniek, ktoré ešte len nedávno pózovali fotografom na významných svetových výstavách. Jednou z nich je sedan Hyundai Genesis.

Hyundai Genesis naživo na bratislavskom autosalóne
Hyundai Genesis naživo na bratislavskom autosalóne
Zdroj: Marek Pokrývka

Tento automobil už dobre poznajú zákazníci na trhu v Severnej Amerike, no do Európy prichádza po prvýkrát. V tunajšom portfóliu  juhokórejskej značky bude druhá generácia vozidla stáť na samotnom vrchole. Luxusne ladená päťmetrová limuzína sa snaží priestrannosťou, dizajnom i vybavením konkurovať zavedeným vozidlám z dielne prémiových výrobcov.

Na našom trhu bude táto limuzína dostupná od 59
Na našom trhu bude táto limuzína dostupná od 59
Zdroj: Marek Pokrývka

Slovenskí záujemcovia si budú môcť nový Genesis zaobstarať od čiastky 59 990 eur. Za túto sumu dostanú sedan vybavený 3,8-litrovým šesťvalcom dosahujúcim výkon 232 kW (315 k) a krútiaci moment 397 Nm, osemstupňovou automatickou prevodovkou i pohonom oboch náprav. Všetky podrobnosti o tejto novinke nájdete v podrobnom predstavení pred Detroitom.

Video

Diskusia