Novinky Hyundai pre Slovensko

Novinky Novinky Hyundai pre Slovensko

Foto: Hyundai

18.2. 2014 21:31 V slovenskej ponuke kórejského výrobcu sa onedlho objaví omladená Elantra, model Grand Santa Fe a sedan Genesis. Okrem toho sú v pláne aj autá spaľujúce LPG.

Automobilka Hyundai si začiatkom roka 2014 pripravila niekoľko noviniek pre slovenský trh. Do predaja uvedie model Grand Santa Fe, ktorý je väčším súrodencom typu Santa Fe. V ponuke kórejskej automobilky zaujme pozíciu najväčšieho SUV a vystrieda dosluhujúci model ix55. Dostupný bude už v najbližších týždňoch s jedinou kombináciou motoru, prevodovky a pohonu: 2,2-litrovým dieselom, šesťstupňovým automatom a oboma hnanými nápravami. Vo výbave Premium bude stáť 43 990 eur s DPH.

Dosluhujúci model ix55 nahradí v portfóliu Grand
Dosluhujúci model ix55 nahradí v portfóliu Grand
Zdroj: Hyundai

Tip redakcie

V obchodoch na Slovensku sa v nasledujúcich mesiacoch objaví aj faceliftovaný model Elantra. Okrem decentných úprav dizajnu má opravené niektoré často kritizované nedostatky ako umiestnenie výduchov klimatizácie a nemožnosť ich uzatvárania. Stále však bude dostupný iba s jedným motorom: benzínovým 1,6-litrovým štvorvalcom. Predaj naftového agregátu, o ktorom sa v posledných mesiacoch často v súvislosti s faceliftovanou Elantrou hovorilo, sa zatiaľ na Slovensku neplánuje.

Tip redakcie

Ďalšou novinkou automobilky pre úvod tohto roka je výrazné zvýšenie podpory modelov spaľujúcich LPG. Už čoskoro sa do predaja dostane model i10 fabricky upravený pre spaľovanie skvapalneného plynu. V predaji tiež budú modely ix20 a i30, ktoré dostanú systém LPG domontovaný na Slovensku priamo autorizovaným dílerom. Detaily o ponukách modelov spaľujúcich plyn si môžete pozrieť na nasledovnom videu.

TIP: Všetko oZOH2014

Najviac očakávaným prírastkom do kórejskej rodiny je sedan vyššej strednej triedy Genesis, ktorý príde aj na Slovensko. Automobilka sa týmto modelom chce postaviť súčasným šampiónom ako sú Audi A6, BMW radu 5 či Mercedes triedy E.

Predstavitelia automobily na tlačovej konferencii však uviedli, že pre náš trh je vyčlenený iba minimálny počet kusov a nemajú v pláne konkurovať zavedeným prémiovým značkám v počtoch predaných vozidiel tohto typu.

U nás bude Genesis vlajkovou loďou kórejskej
U nás bude Genesis vlajkovou loďou kórejskej
Zdroj: Hyundai

Prínos novinky teda bude spočívať skôr v budovaní imidžu automobilky. Sedan Hyundai Genesis bude na Slovensku dostupný v druhom štvrťroku. Poháňať ho bude jediný motor, benzínový šesťvalec s objemom 3,8-litra naladený na 228 kW (310 k), kombinovaný s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies HTRAC. Cena zatiaľ oznámená nebola.

Video

Diskusia