Rolls-Royce Phantom

Novinky Rolls-Royce Phantom sa vráti 27. júla

Foto: Rolls-Royce

3.6. 2017 9:41 Angličania chystajú premiéru ôsmej generácie limuzíny, ktorá má využiť hliníkovú platformu s podstatne nižšou hmotnosťou.

Vo svete luxusu má máloktoré vozidlo taký cveng ako Rolls-Royce Phantom. Aristokratický sedan patrí už dlhé desaťročia k tomu najhonosnejšiemu, čo si možno na štyroch kolesách kúpiť. Momentálne ho však v obchodoch nenájdete. Produkcia siedmej generácie sa skončila začiatkom tohto roka, pričom už počas minulého začala značka avizovať vývoj jej nástupcu. Momentálne v tom pokračuje.

Nástupca typu Phantom má dostať biturbo motor a riadenú zadnú nápravu
Nástupca typu Phantom má dostať biturbo motor a riadenú zadnú nápravu
Zdroj: Rolls-Royce

Britská automobilky vydala dva zábery, ktoré čiastočne zachytávajú pripravovanú novinku. Zameriavajú sa na detaily. Na jednej môžeme vidieť tvary charakteristického grilu prechádzajúceho do kapoty, pričom nechýba soška Spirit of Ecstasy. Druhý obrázok zasa zachytáva časť interiéru. Vidieť na ňom zložito vyrezávaný drevený panel, ktorého súčasťou sú analógové hodiny.

Fotografie teda nič zásadné neprezrádzajú. Rolls-Royce však k nim pribalil jednu zásadnú informáciu, ktorou je dátum odhalenia. Phantom sa medzi živých vráti 27. júla. Angličania momentálne chystajú premiéru ôsmej generácie limuzíny, ktorá má využiť hliníkovú platformu s podstatne nižšou hmotnosťou. Okrem toho má disponovať aj riadením zadných kolies. Po technickej stránke pôjde teda o veľký krok vpred, ktorý by malo doplniť aj prepĺňanie dvanásťvalcového motora.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia