Audi e-tron

Novinky Svetové auto roka 2019: Toto je finálová desiatka

Foto: Auto Bild

8.2. 11:30 Anketa World Car Of The Year je ostro sledovaná. Porota zložená z odborníkov z celého sveta bude aj tento rok hlasovať o najlepšom aute pre rok 2019 a my už poznáme desiatku finalistov. Ktorý model by ste vybrali vy?

Nie je to tak dávno, čo by ste v anketách o najlepšie autá roka žiadny elektromobil nenašli dnes je však všetko inak. Tohtoročné výsledky World Car Of The Year 2019 (WCOTY) budú vyhlásené 17. Apríla a už poznáme finálovú desiatku modelov, z ktorých bude 86-členná porota vyberať to najlepšie auto roka na svete.

Audi e-tron
Audi e-tron
Zdroj: Auto Bild

V užšom výbere kandidátov na prestížny titul sa umiestnili hneď dva elektromobily a jeden vodíkový model. O víťazstvo sa pobijú zástupcovia prémiových značiek s desaťtisícovými cenovkami, ale aj podstatne jednoduchšie a dostupnejšie automobily. Ktorý z nich by ste si vybrali vy?

V hre o celkový trium v ankete je aktuálne Audi e-tron, BMW radu 3, Ford Focus, Genesis G70, Hyundai Nexo, Jaguar I-Pace, Mercedes-Benz triedy A, Suzuki Jimny či Volvo S60/V60 a Volvo XC40. Pre lepšiu ilustráciu v galérii nájdete tri fotky každého z týchto vozidiel, po kliknutí na ich označenie si o každom z nich môžete prečítať omnoho viac.


Kompletná desiatka TOP modelov v galérii


Celkového víťaza síce spoznáme až v apríli, počas marcového autosalónu v Ženeve však bude finálová desiatka zúžená na tri automobily z každej kategórie. Hlasuje sa totiž v rôznych anketách, nie len hlavnej. Medzi najzaujímavejšie patrí napríklad súťaž o svetové mestské či luxusné auto roka, rozhodovať sa však bude napríklad aj o najlepšom športiaku či najkrajšom novom modeli. Aký je váš názor? Vyjadriť ho môžete v našej ankete.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia