ikona

Novinky Malý elektromobil Honda ukázal interiér

Foto: Honda

16.2. 10:00 Spojenie minulosti so súčasnosťou nebude vyznávať len karoséria japonskej novinky, ale aj kabína vybavená piatimi obrazovkami.

Honda koncom januára potvrdila, že pod svetlami ženevského výstaviska ukáže malý elektromobil. Po akumulátorovej verzii sedanu Clarity pôjde pre japonskú značku o druhý produkt tohto typu. Jeho koncept označený ako Urban EV patril v roku 2017 k hviezdam frankfurtského autosalóna, za čo vďačí sympatickému mixu retro rysov a moderných riešení. Sériový model sa toho bude držať.

Na vrchu strohej palubnej dosky bude hneď päť displejov
Na vrchu strohej palubnej dosky bude hneď päť displejov
Zdroj: Honda

Dizajn karosérie už automobilka naznačila. Napriek doplneniu dvoch dverí a viacerým ďalším úpravám si vo veľkej miere ponechá imidž štúdie a rovnako to bude platiť pre interiér. Elektromobil ho už ukázal na prvej fotke. Zachytáva palubnú dosku zloženú z plastu a dreva (alebo jeho imitácie), ktorej kraľujú displeje. Namiesto jednoliatej extrémne širokouhlej obrazovky použitej na koncepte je tu päť samostatných exemplárov.

Bočné panely budú nepochybne slúžiť na prenos obrazu z kamier nahrádzajúcich vonkajšie spätné zrkadlá, kým ten za volantom zaujme miesto prístrojovej dosky. Zostávajúca dvojica poslúži všemožným funkciám infotainmentu. Čisto dotykové ovládanie nečakajte, na rozdiel od štúdie bude na palube evidentne prítomná klasická stredová konzola s množstvom tlačidiel.

Palubná doska má strohé tvary, čo platí aj pre výduchy klimatizácie. Evokuje preto autá staršieho dáta výroby. Pätica displejov je výrazným kontrastom, čo vytvára aj v interiéri zaujímavú kombináciu minulosti a súčasnosti. O technike zatiaľ nevieme nič. Všetky detaily by mala Honda zverejniť 5. marca, ešte počas tohto roka chce elektromobil začať vyrábať i predávať na európskych trhoch.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia