Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Retro elektromobil Honda bude v Ženeve

Japonská značka avizuje premiéru prototypu, ktorý však bude s veľkou pravdepodobnosťou prakticky sériovým modelom.
1 26.01.2019 / Marek Pokrývka

Na predvlaňajšom frankfurtskom autosalóne prekvapila Honda premiérou zaujímavého konceptu. Za označením Urban EV sa skrýval malý trojdverový hatchback, ktorý pekne skĺbil retro štylistiku s modernými prvkami a čisto elektrickým pohonom. V tomto roku z neho vznikne sériový produkt. Jeho blízky predobraz bude v Ženeve, čo automobilka v týchto dňoch potvrdila.

Základné dizajnové línie elektromobilu zostali nedotknuté

Japonská značka vydala fotografiu vozidla, ktoré označuje za prototyp. Toto slovo použila v minulosti už viackrát. Ak bude teraz scenár rovnaký, tak pôjde až na zanedbateľné detaily o model určený do predaja. Jeho dizajn naznačuje skica. Zameriava sa na prednú časť, ktorá bude obsahovať podsvietené logo na hladkom dielci nahrádzajúcom masku chladiča. Displej schopný zobrazovať rôzne správy sa pravdepodobne nekoná.

Okrúhle diódové svetlá sú trochu upravené. Kým štúdia disponovala zoseknutými kruhmi s dvomi segmentmi uprostred, sériovka dostane jednoduchšie LED moduly. Nejde o jedinú zmenu. Honda síce ponechala kamery nahrádzajúce spätné zrkadlá, no dala im odlišnú formu. Upravený je tiež nárazník. Dôraz na čistotu tvarov však zostal zachovaný a uvidíme ho iste aj v zadnej časti karosérie.

Honda Urban EV Concept: Retro-elektro

Hatchback zaujme hranatou siluetou karosérie a jednoduchým dizajnom, do minulosti sa vracia aj interiér s párom pohoviek.

Tú najzásadnejšiu zmenu oproti konceptu náčrt nezachytáva. Ako dávnejšie prezradili testovacie prototypy, retro elektromobil bude mať karosériu s piatimi klasicky zavesenými dverami. Za nimi by sa mal skrývať minimalisticky navrhnutý interiér. Na pohľad doň si budeme musieť počkať, rovnako aj na technické informácie. Detaily sa asi dozvieme ešte pred ženevským debutom.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Tradičné hybridné pohony štátnu dotáciu nedostanú

Nissan a Renault už dlhé roky spolupracujú v rámci spoločnej aliancie, no po zatknutí Carlosa Ghosna sa ich spory rozhoreli plnou silou. Automobilky sú teraz...

Nissan a Renault sú odhodlaní vyriešiť vzájomné spory

Stavebné práce na novej rýchlostnej ceste R7 napredujú dobrým tempom, na niektorých úsekoch sú výrazne popredu a začalo sa už s kladením prvej asfaltovej...

Na niektorých úsekoch R7 sú práce výrazne popredu

Na rodnom liste Fordu Mustang Shelby GT500 sa objavilo niekoľko ďalších zápisov. Hovoria o výkone 771 koní a limitovanej maximálke tesne pod 300 km/h.

Najsilnejší motor Fordu: Osemvalec má 771 koní

Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia

Nemecko plánuje zaviesť pre vodičov osobných vozidiel možnosť riadiť malé motocykle. Táto možnosť platí vo viacerých európskych krajinách, okrem iného aj u nás.

Nemeckí vodiči budú môcť bez skúšok jazdiť na motorkách

Harley-Davidson chce expandovať na nové trhy, preto uzatvoril partnerstvo s čínskym výrobcom motocyklov Qianjiang.

Harley-Davidson bude spolupracovať s čínskym výrobcom
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×