Koncept Kia Imagine.

Novinky Kia odhalila plány elektrickej revolúcie, zahŕňajú i Slovensko: Celú značku zmení 16 modelov

Foto: Kia

14.10. 15:00 Kia patrí medzi automobilky, ktoré pružne reagujú na potreby trhu a čoraz prísnejšie regulácie. Do roku 2025 predstaví 16 elektrifikovaných modelov.

Automobilka Kia je známa tým, že na potreby trhu dokáže reagovať pružne. Už dlhšie má v ponuke hybridné, plug-in hybridné i elektrické modely. Skutočná revolúcia však začína až teraz, do roku 2025 by Kórejci mali predstaviť 16 elektrifikovaných modelov.

Takto vyzerá plán elektrifikácie modelov značky Kia.
Takto vyzerá plán elektrifikácie modelov značky Kia.
Zdroj: Kia

Plány na znižovanie flotilových emisií odhalil Emilio Herrera, riaditeľ spoločnosti Kia Europe. Výrazný nástup elektrifikovaných vozidiel má započať aj slovenská fabrika výrobcu. Žilinu už teraz opúšťa mild-hybridný Sportage, v novembri zasa začne továreň oficiálne produkovať plug-in hybridy XCeed a Ceed SW.

V blízkom čase sa ešte môžeme tešiť na mild-hybridný Ceed, ktorý bude taktiež schádzať z pásov žilinskej automobilky. Herrera hovoril aj o Sorente s hybridnými a plug-in hybridným pohonným ústrojenstvom. V roku 2020 sa údajne môžeme tešiť na odhalenie sériovej verzie konceptu Imagine by Kia, ktorý žiaril na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Toto auto by mala poháňať výsostne elektrická energia.

Video

Diskusia