Kabriolet BMW radu 8

Novinky Kabriolet radu 8 už zavítal do Las Vegas

Foto: BMW

3.9. 2018 17:19 Automobilka testovala vozidlo na území Spojených štátov, Bavor musel vydržať aj vyše 50-stupňové horúčavy.

Zverejňovanie fotiek maskovaných prototypov si osvojilo viacero značiek, v prípade BMW sa však stalo celoplošným štandardom. Touto formou upozorňuje Mníchov v ostatnom čase na všetky pripravované modely. Výnimkou nebolo ani BMW radu 8, ktoré prešlo znovuzrodením v polovici júna. Onedlho asi dostane druhé karosárske vyhotovenie.

Luxusná bavorská novinka by mohla debutovať v Paríži či v LA
Luxusná bavorská novinka by mohla debutovať v Paríži či v LA
Zdroj: BMW

Automobilka pripravuje debut otvoreného modelu, ktorý má mať klasickú textilnú strechu. Vozidlo nedávno testovala na území Spojených štátov. Luxusný kabriolet už zavítal do Las Vegas, kde bude v budúcnosti nepochybne ako doma, ale taktiež absolvoval skúšky v okolí Mesta hriechu. Bavor musel vydržať aj vyše 50-stupňové horúčavy v svetoznámom Údolí smrti. Oblečenú mal pritom typickú kamufláž, ktorá skryla väčšinu detailov. Dizajn sa však nebude od kupé odlišovať.

BMW skúmalo v náročných podmienkach nielen odolnosť elektroniky či senzorov voči vysokým teplotám, ale tiež tesnosť viacvrstvového plátenného zvršku i strešného mechanizmu. Tú dobre preveril púštny prach. Nemci spomínajú aj silné elektromagnetické pole v okolí známej vodnej elektrárne Hoover Dam, s ktorým sa taktiež musí technika vyrovnať. Daným testom prikladá automobilka obdobnú váhu ako jazdám na mrazivom severe Švédska či na Nürburgringu. Až po absolvovaní všetkých nutných procedúr dôjde k spusteniu sériovej výroby, premiéra nového kabrioletu sa pravdepodobne odohrá do konca roka.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia