ikona

Novinky Je toto Ford Ranger ďalšej generácie?

Foto: instagran

26.2. 10:50 Na austrálskej pôde odfotili prototyp pick-upu, ktorý svojím dizajnom naznačuje príslušnosť k Modrému oválu.

Pred mesiacom zverejnil Ford detaily o zmodernizovanom type Ranger, ktorý okrem mierne upravenej vizáže dostal nový motor. Bojuje tak s pribúdajúcim vekom. Od debutu vozidla už ubehlo osem rokov a je teda zrelé na výmenu. Vzhľad jeho nástupcu už možno predčasne poznáme.

Na sociálnej sieti sa v týchto dňoch objavili dve fotografie, ktoré zachytávajú záhadný pick-up so stiahnutou plachtou. Vpredu je však s veľkou pravdepodobnosťou prekryté logo Ford. Príslušnosť k rodine Modrého oválu naznačujú aj dve pochrómované priečky v maske chladiča, ktoré severoamerický výrobca aktuálne používa. Aj ostatné  tvary na jeho dizajnový jazyk sedia.

Vďaka hranatým tvarom pôsobí vozidlo robustne, kým diódové svetlomety s tmavým pozadím mu dávajú futuristický nádych. Je toto skutočne Ford Ranger ďalšej generácie? Autenticitu obrázka síce nemôžeme potvrdiť, ale vyzerá to pravdepodobne. Naznačuje to aj zverejnenie austrálskym magazínom Wheels. Vývoj pick-upu má totiž na starosti práve tamojšia divízia automobilky, takže najväčšiu šancu nachytať prototyp majú práve protinožci.

Vzhľadom na nedávny debut omladenej verzie je pravdepodobné, že na potvrdenie alebo vyvrátenie pravosti tohto materiálu si počkáme. Ak teda nejde o úplne samostatný model. Jasno by sme mohli mať najneskôr do konca budúceho roka, kedy má nový Ranger debutovať. Technicky i dizajnovo pritom má mať veľa spoločného s oživeným SUV Bronco.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia