V týchto dňoch sa internetom prehnali skice Porsche Taycan, prvého elektromobilu tejto nemeckej automobilky. Opätovne potvrdili vernosť tvarom konceptu Mission E. Krátko na to vyplavili digitálne vody ďalší obdobný obrázok, ktorý sa týka rovnakej značky. Jeho predmetom je model Cayenne Coupé. Zdrojom materiálu má byť čitateľ, ktorý ho zaslal redakcii portálu Carscoops.

Takto by mala vyzerať druhá verzia Porsche Cayenne
Zdroj: Carscoops

O príprave veľkého SUV-kupé sa hovorí dlhý čas a niekoľko mesiacov sa na cestách objavujú jeho prototypy. Tvary zadnej časti sa snažia maskovať. Náčrt ich čiastočne poodhaľuje, okrem strešného oblúka a kriviek zadného stĺpika na ňom dobre vidieť mohutný strešný spojler. Na veku batožinového priestoru sa podľa všetkého črtajú obrysy vysúvateľného krídla. Ako sa očakávalo, zadné svetlá prepojené LED pásikom budú podobné alebo rovnaké ako na klasickom type Cayenne.

Je toto oficiálne skica novinky? Odpovedať zatiaľ nevieme, no všetko tomu nasvedčuje. Bez ohľadu na autenticitu obrázka však jeho dizajn zodpovedá vývojovým exemplárom. Ostatné časti karosérie by sa nijak výraznejšie meniť nemali, očakávame použitie rovnakých predných partií i valnej väčšiny interiérových komponentov. Objem kufra asi zmenou karosérie mierne utrpí.

Technická stránka bude nepochybne vo veľkej miere zhodná s konvenčným SUV. Pod kapotou sa objavia šesťvalce i špičkový agregát V8 vo verzii Turbo, chýbať nemá ani model e-Hybrid. Na zverejnenie presných detailov nemáme dlho čakať. Podľa neoficiálnych zdrojov Porsche predstaví Cayenne Coupé koncom mesiaca, naživo ho potom asi ukáže v New Yorku.

Zdroj: Marek Pokrývka