ikona

Novinky BMW X7: Debut si odbije v Los Angeles

Foto: BMW

15.10. 2018 13:58 Mohutná novinka pre siedmich či ôsmich ľudí bude vyzerať podobne ako štúdia, ešte do konca tohto roka sa má objaviť v predaji.

Najväčšie bavorské SUV je témou takmer polovicu dekády, automobilka jeho príchod potvrdila už na jar roku 2014. Odvtedy o ňom viackrát informovala. Pilotnú výrobu nového auta spustila pred ostatnými Vianocami, napriek tomu ho stále neukázala. No čakanie už nepotrvá dlho. BMW X7 si odbije debut na autosalóne v Los Angeles, ktorý otvára brány koncom novembra.

Predná časť veľkého bavorského SUV vystupuje z tieňa
Predná časť veľkého bavorského SUV vystupuje z tieňa
Zdroj: BMW

Definitívne potvrdenie premiéry prichádza spolu so zverejnením fotografie, ktorá opäť hovorí o malých zmenách oproti tvarom vlaňajšieho konceptu. To však nie je novinka. Ešte počas leta unikli na internet kompletné obrázky mníchovského obra, ktoré pochádzali z patentového konania. Zachytená na nich bola aj predná časť obsahujúca gigantické ľadvinky masky chladiča lemované štíhlymi LED svetlometmi a pomerne jednoducho štylizovaným nárazníkom.

Interiér pravdepodobne poskytne sedadlá pre siedmich pasažierov, aj keď vzhľadom na očakávané obrie rozmery prispôsobené najmä pre Spojené štáty nás neprekvapí ani osemmiestne usporiadanie. Štylisticky by mala kabína ísť v stopách najčerstvejších produktov z Mníchova, očakávame teda digitálnu prístrojovú dosku či panel klimatizácie integrovaný do oblasti výduchov.

Technický základ by malo BMW X7 vo veľkej miere prevziať od menšieho súrodenca označeného číslom päť, ktorý nedávno dostal novú generáciu. Na domáci trh už prišla v troch verziách. Dostupná je s trojlitrovým benzínovým šesťvalcom dosahujúcim výkon 250 kW (340 k) a rovnako veľkým dieselom, ktorý ponúkne buď 195 kW (265 k) alebo až 294 kW (400 k). Rovnaké motory očakávame aj pod kapotou typu X7. Paleta sa vykryštalizuje časom, predaj sa má začať do konca roka.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia