Výroba prvých kusov BMW X7

Novinky BMW X7: Prvé fotky mníchovského giganta

Foto: BMW

20.12. 2017 11:28 Bavori spustili výrobu predsériových kusov svojho najväčšieho SUV a pri tejto príležitosti vytvorili bohatú galériu zachytávajúcu proces montáže.

Koncom budúceho marca ubehnú rovné štyri roky od oficiálneho ohlásenia vývoja BMW X7. Na špičkové SUV prémiovej značky teda čakáme pomerne dlho a zatiaľ jediným rukolapným dôkazom o jeho príprave je koncept prezentovaný nedávno vo Frankfurte. Teraz sa o slovo hlási sériové vozidlo. Automobilka zverejnila prvé fotky mníchovského giganta, ktoré prezrádzajú viacero detailov.

BMW X7 sa začína montovať v americkom Spartanburgu
BMW X7 sa začína montovať v americkom Spartanburgu
Zdroj: BMW

V týchto dňoch spustili Bavori výrobu predsériových kusov novinky a pri tejto príležitosti vytvorili prekvapujúco bohatú galériu zachytávajúcu proces montáže. Početné zábery nie sú vôbec monotematické. Môžeme na nich vidieť nalakovaný skelet karosérie s logom X7 na B-stĺpiku, kontrolu finálneho povrchu, osádzanie obrovskej pochrómovanej masky chladiča i konečný vzhľad svetlometov využívajúcich diódovú technológiu.

Dizajn charakteristického dvojdielneho grilu i reflektorov naznačuje, že produkčný variant sa od štúdie nebude zásadne líšiť. Potvrdzuje to tvarovanie predného nárazníka s lesklou horizontálnou priečkou. Fotografie zobrazujú aj priestor pod kapotou okupovaný bližšie nešpecifikovaným osemvalcom , leštené disky kolies a nechýbajú ani hranaté výfukové koncovky.

Na záberoch môžeme vidieť tvary svetlometov i nárazníka
Na záberoch môžeme vidieť tvary svetlometov i nárazníka
Zdroj: BMW

V zbierke sa objavil aj interiér. Vidieť v nej môžeme sivé stropné čalúnenie doplnené trojdielnou panoramatickou strechou, ale tiež detail na centrálny tunel s voličom prevodovky a ovládačom multimediálneho systému. Na tejto fotke však väčšinu tvarov prekrýva látka. Aj kompletné exteriérové fotografie obsahujú kamufláž, BMW zároveň na fotkách priblížilo jej aplikáciu na karosériu hotového auta. Galéria teda tvary novinky stopercentne neprezrádza.

Vzhľadom na štart pilotnej výroby a zverejnenie súvisiacich obrázkoch možno očakávať, že premiéra najväčšieho bavorského SUV je na spadnutie. Pravdepodobne sa odohrá na januárovom autosalóne v Detroite. Toto miesto by dávalo logiku aj preto, že BMW X7 bude schádzať z pásov továrne v americkom Spartanburgu. O motoroch či cenových reláciách sa zatiaľ nehovorí.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia