BMW X1 Long Wheelbase

Novinky BMW predĺžilo typ X1 pre čínsky trh

Foto: BMW

25.4. 2016 13:25 Karoséria automobilu s prívlastkom Long Wheelbase narástla zhruba o 12 cm. Tento model sa bude predávať s tromi zážihovými motormi.

Dobre situovaní zákazníci z najľudnatejšej krajiny sveta zbožňujú predĺžené verzie existujúcich áut. Tento trend sa síce týka najmä sedanov, ale nevyhli sa mu ani SUV. V minulosti to bolo okrem iných aj BMW X1. Keďže Mníchov vlani uviedol druhú generáciu tohto typu, odhalenie natiahnutého variantu bolo iba otázku času. Odohralo sa dnes v Pekingu.

BMW X1 Long Wheelbase odhalili v Pekingu
BMW X1 Long Wheelbase odhalili v Pekingu
Zdroj: BMW

Karoséria automobilu s prívlastkom Long Wheelbase meria 4,56 metra, v porovnaní s bežným vyhotovením teda narástla zhruba o 12 cm. Extra miesto pripadlo výhradne zadnej časti. Bavori ho ešte zdôraznili miernym posunutím sedadiel na úkor batožinového priestoru.

Kufor ponúka štandardne 465 litrov, čo je o 40 dielikov menej než v štandardnej verzii. Sedadlá však možno posúvať v rozmedzí 13 centimetrov. V úplne prednej pozícii je dostupný objem 675 litrov, pri sklopení operadiel sa zväčšuje na 1 650 litrov. To je o stovku viac než pri klasike.

BMW predĺžilo typ X1 opäť výhradne pre čínsky trh, dostupnosť v iných krajinách nemožno očakávať. Vzhľadom na preferencie tamojšej klientely nie je prekvapením, že predĺžený model sa bude predávať s tromi zážihovými motormi. Všetky sú prepĺňané a základom je trojvalec.

Špičková verzia nesie označenie xDrive25Li
Špičková verzia nesie označenie xDrive25Li
Zdroj: BMW
Štartovacou priečkou sa stal model sDrive18Li vybavený 1,5-litrovým agregátom dosahujúcim 100 kW (136 k). Benzín sa kombinuje so šesťstupňovým automatom a pohonom predných kolies. Nad ním stojí dvojliter s výkonom 141 kW (192 k) spriahnutý s osemstupňovou prevodovkou, pri ktorom si možno vyberať medzi pohonom predných kolies alebo systémom 4x4.

Špičková verzia nesie označenie X1 xDrive25Li. Prepĺňaný štvorvalec má naladený na 170 kW (231 k), pričom motor štandardne roztáča všetky štyri kolesá. Ceny jednotlivých vyhotovení BMW nezverejnilo. Výroba predĺženého auta bude prebiehať v meste Šen-jang, tak ako doteraz.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia