ABT RS6-R.

Novinky Audi RS 6 absolvovalo kúru v ABT: Rodinné torpédo RS6-R zrýchli na stovku za 3,2 sekundy

Foto: ABT Sportsline

10.4. 14:00 Tuningová spoločnosť ABT Sportsline si do svojich rúk zobrala už tak ohromne silné kombi od Audi. Z novej er-es-šestky vydolovala ďalších 103 kW (140 k), čo z nej robí plnohodnotného súpera pre superšporty.

Audi RS 6 bolo vždy auto, za ktorým sa otáčajú hlavy. Kombinuje praktickosť pre celú rodinu s ostrým výzorom a špičkovými dynamickými vlastnosťami. Vo svojej aktuálnej generácii prináša riadenie zadných kolies, ale tiež výkon posunutý na 441 kW (600 k). Ľudia z ABT Sportsline sa napriek tomu rozhodli z novej er-es-šestky dostať ešte viac. Vozidlo tam absolvovalo kúru, na konci ktorej sa volá RS6-R. Z tejto verzie má vzniknúť 125 kusov.

Pod kapotou došlo k viacerým zmenám. Tuningová spoločnosť tu použila balíček ABT Power R, ktorý obsahuje nové turbodúchadlá, výfukovú sústavu i softvérové naladenie. Štvorlitrový motor V8 má po ladení výkon až 544 kW (740 k) a krútiaci moment 920 Nm. Tieto hodnoty predstavujú oproti štandardnému modelu zvýšenie o 103 kW (140 k) a 120 Nm, ohromne silné kombi vďaka tomu zrýchli na stovku len za 3,2 sekundy. To je o štyri desatiny skôr než sériovka.

Upravený model má nielen agresívnejší dizajn, ale aj väčšie svaly.
Upravený model má nielen agresívnejší dizajn, ale aj väčšie svaly.
Zdroj: ABT Sportsline

Rodinné torpédo sa zmenilo tiež z hľadiska dizajnu, ktorý je ešte ostrejší. RS6-R za to najmä upravenému prednému nárazníku z uhlíkových vlákien, výraznejšiemu zadnému dielcu a ďalším doplnkom zvýrazňujúcim náturu športového kombi. Agresívny vzhľad dopĺňajú štyri koncovky výfuku a 22-palcové viaclúčové disky kolies. V interiéri uvítajú posádku svetlá, koberčeky, karbónovo-kožený volant a nechýba ani kopec plakiet ABT. Aby bolo jasné, že nesedíte v „obyčajnej“ er-es-šestke.

Touto úpravou firma ABT Sportsline znova ukazuje, že jej úpravy vedia z už tak extrémneho auta spraviť stroj na ešte vyššej dynamickej úrovni. No odráža to jej finančná politika. Cena balíka RS6-R sa začína na úrovni 69 900 eur, pričom si k tomu treba prirátať sumu za východiskové kombi. To na našom území štartuje na čiastke 114 240 eur. Ak si k tomu prirátame opcie a tuningu, bezpečne môžeme hovoriť o teritóriu nad 200-tisíc.

Video

Diskusia