ikona

Novinky Alfa Romeo prekvapuje: Sedemmiestne SUV

Foto: AUTO BILD

14.7. 2018 11:00 Alfa Romeo je vnímaná najmä ako značka s bohatou pretekárskou históriou, ktorá dokáže vyrobiť štvorkolesové nálože emócií. Aj Taliani však musia byť racionálni a preto chystajú novú zbraň.

Po type Stelvio už Taliani pracujú na novom športovo-úžitkovom vozidle. S dĺžkou 4,9 metra a hmotnosťou takmer dve tony bude sedemmiestne SUV najväčším automobilom vo viac než storočnej histórii značky Alfa Romeo. S novinkou vyššej strednej triedy začnú Taliani loviť v revíre, ktorý aktuálne ovláda Audi Q7, BMW X5 či Mercedes GLE.

Aby bol model agilný, ale zároveň aj úsporný, dostane ako prvá Alfa vôbec motor pracujúci s napätím 48 V.  K dispozícii pritom bude aj elektrické turbo, vďaka ktorému sa pri zdvihovom objeme 2.0 litra môžeme tešiť na výkon na úrovni 400 koní, ktorý by auto mohol rozhýbať viac než primerane.

Nové SUV stojí na platforme Stelvia. Tá však dostala predĺžený rázvor a väčšiu karosériu. Predstavenie XL modelu so zatiaľ neznámym názvom by malo prísť približne v polovici roka 2019, na trh by sa mohol dostať začiatkom roka 2020.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia