Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.
1 17.03.2019 / Marek Pokrývka

V týchto dňoch sa internetom prehnali skice Porsche Taycan, prvého elektromobilu tejto nemeckej automobilky. Opätovne potvrdili vernosť tvarom konceptu Mission E. Krátko na to vyplavili digitálne vody ďalší obdobný obrázok, ktorý sa týka rovnakej značky. Jeho predmetom je model Cayenne Coupé. Zdrojom materiálu má byť čitateľ, ktorý ho zaslal redakcii portálu Carscoops.

Takto by mala vyzerať druhá verzia Porsche Cayenne

O príprave veľkého SUV-kupé sa hovorí dlhý čas a niekoľko mesiacov sa na cestách objavujú jeho prototypy. Tvary zadnej časti sa snažia maskovať. Náčrt ich čiastočne poodhaľuje, okrem strešného oblúka a kriviek zadného stĺpika na ňom dobre vidieť mohutný strešný spojler. Na veku batožinového priestoru sa podľa všetkého črtajú obrysy vysúvateľného krídla. Ako sa očakávalo, zadné svetlá prepojené LED pásikom budú podobné alebo rovnaké ako na klasickom type Cayenne.

Je toto oficiálne skica novinky? Odpovedať zatiaľ nevieme, no všetko tomu nasvedčuje. Bez ohľadu na autenticitu obrázka však jeho dizajn zodpovedá vývojovým exemplárom. Ostatné časti karosérie by sa nijak výraznejšie meniť nemali, očakávame použitie rovnakých predných partií i valnej väčšiny interiérových komponentov. Objem kufra asi zmenou karosérie mierne utrpí.

Porsche Taycan: Prvé skice elektromobilu

Sériový model sa bude dizajnovo držať štúdie, dostane však klasické dvere či spätné zrkadlá. Stovku by mal zvládnuť pod 3,5 sekundy.

Technická stránka bude nepochybne vo veľkej miere zhodná s konvenčným SUV. Pod kapotou sa objavia šesťvalce i špičkový agregát V8 vo verzii Turbo, chýbať nemá ani model e-Hybrid. Na zverejnenie presných detailov nemáme dlho čakať. Podľa neoficiálnych zdrojov Porsche predstaví Cayenne Coupé koncom mesiaca, naživo ho potom asi ukáže v New Yorku.


Video
Najnovšie články
Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy

Populárne terénne kombi z krajiny vychádzajúceho slnka dostalo ďalšiu generáciu, od príbuzného sedanu prevzalo interiér i 2,4-litrový motor s turbom.

Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×