Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti má 110 rokov: Chiron ako darček

Jubilejná edícia vznikne v 20 exemplároch, ktoré dostanú identické vyhotovenie v rytmoch modrých odtieňov a francúzskej vlajky.
11 1 príspevok 09.02.2019 / Marek Pokrývka

Pred desiatimi rokmi oslavovalo Bugatti storočnicu a pri tejto príležitosti vytvorilo špeciálny model Veyron Centenaire vyznačujúci sa najmä kombináciou lesklého a modrého matného laku. Medzi plejádou ďalších výnimočných verzií však zapadol. Francúzska značka spadajúca pod koncern VW je pri jeho nástupcovi opatrnejšia, s podobnou edíciou prichádza až teraz.

Cenu limitovaného modelu automobilka zatiaľ nešpecifikovala 11 fotografií v galérii Cenu limitovaného modelu automobilka zatiaľ nešpecifikovala Zdroj: Bugatti

Automobilka má momentálne 110 rokov a ako darček si pripravila limitovaný Chiron. Exkluzivita nesúca označenie 110 Ans vychádza z ostrejšej verzie Sport. Vzniknúť z nej má 20 exemplárov, pričom všetky bude spájať farebná schéma tmavomodrého karbónu s korešpondujúcim matným lakovaním. Kontrastom sú brzdové strmene v odtieni French Racing Blue, ktorý pokrýva aj logo značky uprostred čiernych diskov kolies.

Jubilejné exempláre ponesú aj podpis krajiny galského kohúta, jej trikolóra zdobí spätné zrkadlá i spodnú časť aktívneho prítlačného krídla. Najlepšie sa teda ukáže pri jeho vztýčení počas prudkého brzdenia. Typické farby pretínajú aj kruhové kovové plakety s označením edície za bočnými oknami, pričom pod jednou z nich sa skrýva hrdlo palivovej nádrže.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Okrúhly symbol tohto modelu sa nachádza aj na hlavových opierkach, farby z nich prechádzajúci celými sedadlami. Interiér pokrýva modrá koža v dvoch odtieňoch. Štandardné vybavenie je bohaté, okrem iného obsahuje aj dvojdielnu presklenú strechu Sky Roof. Cenu za usadnutie do tohto kokpitu nepoznáme, Chiron 110 Ans však môže pokojne stáť aj tri milióny eur.


Video
Najnovšie články
Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii

Minulý rok bol z hľadiska emisií napínavý. Nielen pre príchod nového testovacieho cyklu WLTP, ale aj pre novú normu Euro 6d-TEMP. ADAC otestoval desiatky...

Veľký test emisií: Sú ešte naftiaky špinavé?

Severský elektromobil ukázal tvar diódových koncových svetiel. Disponovať by mal výkonom 400 koní a operačným systémom Android.

Polestar 2: Odhalenie ešte vo februári

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko.

Autonómne autá môžu výrazne znížiť počet nehôd

Pilotný obrázok naznačuje, že septembrový únik fotky SUV-kupé bol autentický. Navonok by vozidlo nemalo vychádzať z portfólia Seat.

Cupra avizuje nové SUV: Čo to bude?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×