Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti má 110 rokov: Chiron ako darček

Jubilejná edícia vznikne v 20 exemplároch, ktoré dostanú identické vyhotovenie v rytmoch modrých odtieňov a francúzskej vlajky.
11 09.02.2019 / Marek Pokrývka

Pred desiatimi rokmi oslavovalo Bugatti storočnicu a pri tejto príležitosti vytvorilo špeciálny model Veyron Centenaire vyznačujúci sa najmä kombináciou lesklého a modrého matného laku. Medzi plejádou ďalších výnimočných verzií však zapadol. Francúzska značka spadajúca pod koncern VW je pri jeho nástupcovi opatrnejšia, s podobnou edíciou prichádza až teraz.

Cenu limitovaného modelu automobilka zatiaľ nešpecifikovala 11 fotografií v galérii Cenu limitovaného modelu automobilka zatiaľ nešpecifikovala Zdroj: Bugatti

Automobilka má momentálne 110 rokov a ako darček si pripravila limitovaný Chiron. Exkluzivita nesúca označenie 110 Ans vychádza z ostrejšej verzie Sport. Vzniknúť z nej má 20 exemplárov, pričom všetky bude spájať farebná schéma tmavomodrého karbónu s korešpondujúcim matným lakovaním. Kontrastom sú brzdové strmene v odtieni French Racing Blue, ktorý pokrýva aj logo značky uprostred čiernych diskov kolies.

Jubilejné exempláre ponesú aj podpis krajiny galského kohúta, jej trikolóra zdobí spätné zrkadlá i spodnú časť aktívneho prítlačného krídla. Najlepšie sa teda ukáže pri jeho vztýčení počas prudkého brzdenia. Typické farby pretínajú aj kruhové kovové plakety s označením edície za bočnými oknami, pričom pod jednou z nich sa skrýva hrdlo palivovej nádrže.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Okrúhly symbol tohto modelu sa nachádza aj na hlavových opierkach, farby z nich prechádzajúci celými sedadlami. Interiér pokrýva modrá koža v dvoch odtieňoch. Štandardné vybavenie je bohaté, okrem iného obsahuje aj dvojdielnu presklenú strechu Sky Roof. Cenu za usadnutie do tohto kokpitu nepoznáme, Chiron 110 Ans však môže pokojne stáť aj tri milióny eur.


Video
Najnovšie články
Test Suzuki Ignis: Lacné, šikovné a jedinečné?

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×