Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

ZO ŽENEVY
Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.
26 07.03.2018 / Marek Pokrývka

O jednu z posledných upútaviek zverejnených pred začiatkom ženevského autosalóna sa postaralo Bugatti. Načrtlo ďalší variant typu Chiron, ktorý si však podľa detailného záberu mal ponechať svoj výkon. Teóriu o podstatne rýchlejšom vyhotovení Super Sport to výrazne naštrbilo. Definitívne ju pochovala premiéra, francúzska značka odhalila čosi iné.

Bugatti predviedlo na ženevskom autosalóne model Chiron Sport 26 fotografií v galérii Bugatti predviedlo na ženevskom autosalóne model Chiron Sport Zdroj: Filip Kadlečík

Pýcha koncernu VW predstavila novú verziu bez slovíčka Super, teda iba s prívlastkom Sport. Od tej štandardnej sa popri označeniach odlišuje navonok niekoľkými drobnosťami. Okrem hŕstky farebných špecifík má vzadu štvoricu okrúhlych koncoviek namiesto páru lichobežníkov a stojí na ľahších diskoch kolies s odlišným dizajnom. Vozidlo navyše dostalo zopár ďalších dielcov z karbónu (napr. rameno stierača). Výsledkom diéty je úspora 18 kilogramov, čo nie je ktovieako veľa.

Popri kozmetickej odtučňovacej kúre absolvovalo Bugatti aj ďalšie zásahy. Disponuje upraveným riadením a tuhšie nastaveným podvozkom, konštruktéri sa pozreli aj na diferenciál zadnej nápravy či systém rozdeľovania krútiaceho momentu. Znie to ako málo? Možno áno, podľa automobilky to však stačilo na skrátenie času potrebného na zdolanie testovacieho okruhu Nardo o päť sekúnd.

Zozadu možno novú verziu spoznať podľa výfukových koncoviek 26 fotografií v galérii Zozadu možno novú verziu spoznať podľa výfukových koncoviek Zdroj: Bugatti

Ako už naznačila upútavka, výkon štyrikrát prepĺňaného šestnásťvalca s objemom osem litrov zostal zachovaný. Stále teda vrcholí na úrovni 1 103 kW (1 500 k). Bez zmien sú tiež základné dynamické parametre, vrátane limitovanej najvyššej rýchlosti. Chiron Sport teda na rekord neútočí. Je pravdepodobné, že túto úlohu si vezme na plecia až silnejší model Super Sport.

Bugatti čosi chystá: Je to rýchlejší Chiron?

Nový rýchlostný kráľ je možno za dverami, za krátkym avízom sa však teoreticky môže skrývať aj špeciálna edícia so zachovaným výkonom.

V predstavenej forme si kupé oblieklo červený lak Italian Red doplnený uhlíkovými vláknami, túto kombináciu vyznáva aj kožou potiahnutý interiér. Automobil má byť vybavený všetkými dostupnými opciami. Reflektuje to jeho predajná cena, ktorá dosahuje 2,98 milióna eur. Podľa francúzskeho výrobcu tak pravdepodobne ide o najdrahší exponát vystavený na tohtoročnej Ženeve. Štandardná suma bez príplakov by mala dosahovať "iba" 2,65 milióna.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×