Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen načrtol Golf ôsmej generácie

Počas budúceho roka odhalí nemecký gigant tri veľmi dôležité autá, premiéra čaká omladený Passat i prvého člena rodiny I.D. s elektrickým pohonom.
2 10.12.2018 / Marek Pokrývka

Najpredávanejším automobilom značky Volkswagen bol dlhé dekády legendárny Chrobák, momentálne už nosí tento titul Golf. Zároveň zvykne byť často považovaný za špičku nižšej strednej triedy. Jeho súčasná verzia však má vyše šesť rokov, čo začína byť cítiť. Nástupca je preto na spadnutie. Jeho debut príde v budúcom roku a Wolfsburg teraz kompakt ôsmej generácie načrtol.

Wolfsburg poodhalil svoje plány na nasledujúci rok 2 fotografie v galérii Wolfsburg poodhalil svoje plány na nasledujúci rok Zdroj: Volkswagen

Na každoročnom firemnom podujatí Brand Annual Session nemecký gigant zosumarizoval končiacu sa sezónu a svoju aktuálnu situáciu, no zároveň hovoril veľa o ďalších plánoch. Prezradil napríklad prípravu elektrických verzií sedanov Bora a Lavida pre čínsky trh. Obe uvedie začiatkom roka, pričom do najľudnatejšej krajiny sveta prinesie aj e-Golf a aktuálne Polo.

Európa môže v najbližších mesiacoch očakávať omladený Passat, ktorý poputuje aj do Brazílie. Jeho premiéra sa môže odohrať na ženevskom autosalóne. V podobnom čase uvedie VW aj ďalšie vyhotovenie populárneho vozidla, jeho cieľom budú Spojené štáty americké. Niekedy v polovici roka má prísť už skôr potvrdený T-Roc Cabrio a následne nástupca typu Golf.

VW Golf si ponechá svoju charakteristickú siluetu 2 fotografie v galérii VW Golf si ponechá svoju charakteristickú siluetu Zdroj: Volkswagen

Dôležitý kompakt avizuje Volkswagen prostredníctvom skice obsahujúcej jeho základné rysy. Okrem klesajúcej strechy a typického zahnutého C-stĺpika je na nej výrazná centrálna línia a naznačené sú tiež svetlomety. Tie evidentne nebudú mať jednoduchý tvar. Daný detail našepkáva, že údajné fotky čiastočne maskovaného auta zverejnené v októbri čínskou stránkou neboli autentické. Náčrt však dobre korešponduje s neoficiálnymi vizualizáciami publikovanými o mesiac skôr.

Volkswagen Golf: Čím ohúri ôsma generácia?

Mnohí ho označujú za etalón svojej triedy, Volkswagen Golf už čoskoro dostane ôsmu generáciu a tá bude mať neľahkú úlohu - udržať sa na vrchole. Podarí sa Volkswagenu opäť posunúť latku?

Na finálnu podobu dizajnu ôsmeho Golfa si ešte musíme počkať, istotou je použitie platformy MQB a množstvo moderných technológií. Dostanú sa aj pod kapotu, kde sa očakáva nasadenie evolúcie populárneho naftového motora 2.0 TDI s mikrohybridnou asistenciou. Údajne bude dosahovať maximálny výkon 100 kW (136 k) až 150 kW (204 k).

Poslednou dôležitou novinkou zahrnutou v budúcoročných plánoch značky VW je elektrický hatchback. Bude prvým členom rodiny I.D. načrtnutej viacerými konceptmi a niesť by mohol prívlastok Neo. Vzhľadom na jeho európske zameranie očakávame debut na pôde frankfurtského autosalóna.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ziskovosť automobiliek klesá, trh čaká veľké upratovanie

Rozvoj elektromobility je nezastaviteľný, s čím súvisí aj rozširujúca sa sieť nabíjacích staníc. Doba však ešte nie je tak ďaleko, aby sa dali nabíjačkou aj...

Hanba na sto rokov: Nabíjačkou fúkali kolesá

V pripravovanej novele zákona, ktorá v budúcnosti umožní obdobu "šrotovného" a dotáciu na nákup nízkoemisných vozidiel, došlo ku zmene. Tradičných hybridných...

Tradičné hybridné pohony štátnu dotáciu nedostanú

Nissan a Renault už dlhé roky spolupracujú v rámci spoločnej aliancie, no po zatknutí Carlosa Ghosna sa ich spory rozhoreli plnou silou. Automobilky sú teraz...

Nissan a Renault sú odhodlaní vyriešiť vzájomné spory

Stavebné práce na novej rýchlostnej ceste R7 napredujú dobrým tempom, na niektorých úsekoch sú výrazne popredu a začalo sa už s kladením prvej asfaltovej...

Na niektorých úsekoch R7 sú práce výrazne popredu

Na rodnom liste Fordu Mustang Shelby GT500 sa objavilo niekoľko ďalších zápisov. Hovoria o výkone 771 koní a limitovanej maximálke tesne pod 300 km/h.

Najsilnejší motor Fordu: Osemvalec má 771 koní

Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×