Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda opäť upozorňuje na Kodiaq RS

VIDEO
Zábery ukazujú výfukové koncovky, disky kolies, zjednodušené logo i digitálny prístrojový panel s centrálne umiestneným rýchlomerom.
1 4 príspevky 14.09.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že na blížiacom sa parížskom autosalóne odhalí Škoda vrchol modelového radu Kodiaq. Jeho prípravu potvrdila už začiatkom minulého roka. Počas leta s variantom RS stanovila svojský rekord na Nürburgringu, nedávno naň zverejnila upútavku a popritom potvrdila reči o pohonnej jednotke. Momentálne na silnú verziu opäť upozorňuje.

Pod touto kapotou bude pracovať motor 2.0 BiTDI s výkonom 240 koní

Mladá Boleslav zverejnila video, v ktorom ukazuje výrobný proces a následne poodhaľuje viaceré detaily SUV. Zábery ukazujú kompletne diódové svetlomety, lichobežníkové výfukové koncovky, špecifické disky kolies, zjednodušené logo RS bez zelenej farby i digitálny prístrojový panel s centrálne umiestneným rýchlomerom. Vozidlo nesie modrú farbu, ide o odtieň Race Blue.

Kodiaq RS: Najsilnejší diesel v histórii Škody

Škoda Kodiaq RS absolvuje svetovú premiéru na autosalóne v Paríži, naozaj dostane motor 2.0 BiTDI a pridá jednu drobnú novinku. Na čo sa ešte môžeme tešiť?

Škoda Kodiaq RS bude disponovať dvakrát prepĺňaným naftovým štvorvalcom, ktorý poznáme napríklad z koncernového modelu Volkswagen Passat. Maximálny výkon 177 kW (240 k) má štandardne prenášať na všetky štyri kolesá prostredníctvom prevodovky DSG. Cenu vrcholnej verzie zatiaľ nepoznáme, no bezpochyby prekročí hranicu 40–tisíc eur.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×