Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda stanovila rekord na Nürburgringu

VIDEO
Česká automobilka splnila svoj sľub, Kodiaq RS pasovala za najrýchlejšie sedemmiestne SUV na svete.
17 20 príspevkov 14.06.2018 / Marek Pokrývka

Mladá Boleslav chce urobiť čo najväčšie haló okolo uvedenia vrcholnej verzie typu Kodiaq. Na model nesúci štítok RS upozornila najprv fotografiou, neskôr pridala aj video hovoriace o prípravách na rekordný deň. V ňom sa objavila pretekárka Sabine Schmitz známa aj z relácie Top Gear. Práve jej úlohou bolo zajazdiť čas, ktorý sa zapíše do historických kníh.

Sabine Schmitz dosiahla na obávanom Nürburgringu rekord s novinkou Škoda 17 fotografií v galérii Sabine Schmitz dosiahla na obávanom Nürburgringu rekord s novinkou Škoda Zdroj: Škoda

Svoj sľub česká automobilka splnila. Novinka nakoniec nezajazdila rekordný čas v rámci značky, tento titul bude naďalej patriť modelu Octavia RS. Namiesto toho si Škoda vymyslela čosi iné. Kodiaq RS pasovala za najrýchlejšie sedemmiestne SUV na svete, vyše dvadsaťkilometrový okruh s ním dokázala profesionálna pilotka zdolať v priebehu 9 minút, 29 sekúnd a 84 stotín.

Škoda má teda na svojom konte svetový rekord. Otázkou zostáva, ako dlho sa jej ho podarí udržať. Daný údaj totiž v skutočnosti nie je nejaké terno. Kráľom športovo-úžitkových vôd na Nordschleife je Alfa Romeo Stelvio QV, tento taliansky automobil zvládol trasu v čase 7:51,70. Na svete sú pritom aj modely s tromi radmi sedadiel ako BMW X5 M či Mercedes-AMG GLS63. Oproti českému súperovi sú výrazne väčšie a ťažšie, ale taktiež disponujú výkonom presahujúcim päťsto konských síl.

Špičkový Kodiaq skúšala hviezda Top Gear

Najsilnejšie vyhotovenie SUV je na záberoch viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz.

Oproti týmto svalovcom je Kodiaq RS podstatne skromnejší. Dnes zverejnené informácie potvrdzujú dávno kolujúce správy, že pod kapotou vozidla sa objaví motor 2.0 BiTDI. Dvakrát prepĺňaný naftový štvorvalec má dosahovať rovnakých 176 kW (240 k) ako v prípade VW Passat. Rátať môžeme aj s krútiacim momentom 500 Nm, ktorý bude prevodovka DSG posielať na všetky kolesá. Agregát má disponovať aj dokresľovaním zvuku nazvaným Dynamic Sound Boost. Ďalšie detaily bude Škoda asi zverejňovať postupne, premiéru očakávame počas leta.


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×