Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi Q8: Sériová výroba už beží naplno

Atraktívne SUV-kupé zvýšilo počet produktov montovaných v Bratislave na sedem, na našom trhu si ho možno objednať od 77 400 eur.
9 10 príspevkov 12.09.2018 / Marek Pokrývka

Portfólio automobilov opúšťajúcich brány fabriky koncernu Volkswagen pri Devínskej Novej Vsi sa nedávno rozrástlo o ďalšieho člena, slovenský závod začal montovať Audi Q8. Ide o dynamickejšie štylizovaného súrodenca kvé-sedmičky vznikajúcej na rovnakom mieste. Momentálne už sériová výroba beží naplno, o čom sme sa dnes naživo presvedčili.

Bratislavský závod vyrába Audi Q8 pre celý svet 9 fotografií v galérii Bratislavský závod vyrába Audi Q8 pre celý svet Zdroj: Porsche Slovakia

Atraktívne vozidlo Audi zvýšilo počet produktov skupiny VW montovaných v Bratislave na sedem. Vznikajú tú zástupcovia línie New Small Family (Seat Mii, Škoda Citigo, VW Up!), no väčšiu váhu má kvarteto SUV (Audi Q7 a Q8, Porsche Cayenne, VW Touareg). Tie totiž tuzemská továreň produkuje ako jediná pre zákazníkov na celom svete. Vlani ju opustilo dovedna 361 776 vozidiel, pričom dosiahla obrat na úrovni 7,55 miliardy eur.

Najmladší prírastok v halách fabriky si už možno na našom trhu nejaký čas objednať. Audi Q8 zatiaľ ponúka jediný motor, ide o trojlitrový turbodiesel nesúci označenie 50 TDI. Naftový šesťvalec prenáša maximálny výkon 210 kW (286 k) a krútiaci moment 600 Nm cez osemstupňový automat na všetky kolesá. Východisková cena tohto modelu je 77 400 eur, ide o čiastku vrátane dane.

SUV-kupé ponúka široké možnosti individualizácie 9 fotografií v galérii SUV-kupé ponúka široké možnosti individualizácie Zdroj: Porsche Slovakia

Vzhľadom na túto sumu je jasné, že základ nebude úplne chudobný. Štandardné vybavenie SUV-kupé obsahuje armádu bezpečnostných asistentov, LED svetlá a parkovacie senzory na oboch koncoch karosérie, 19-palcové disky kolies, adaptívne tlmiče, tempomat, dvojzónovú klimatizáciu, digitálny prístrojový panel, navigačný systém či ozvučenie s 10 reproduktormi.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy je odhalené

Audi Q8 patrí, prinajmenšom na Slovensku, medzi najočakávanejšie automobily roka. Vyrábať sa totiž bude u nás. Čo všetko ukázalo odhalenie veľkej novinky nemeckej prémiovej značky?

Zoznam príplatkových opcií je poriadne dlhý. Okrem iného v ňom môžeme nájsť špeciálne odtiene laku, exteriérový balík S-line, ráfiky s priemerom do 22 palcov, svetlomety HD Matrix LED, vzduchový podvozok a riadenie zadných kolies, nechýba ani panoramatické strešné okno, niekoľko vyhotovení koženého čalúnenia, klimatizované a masážne sedadlá, dve rôzne verzie ozvučenia Bang & Olufsen a mnoho ďalšieho. Prekonať tak hranicu 100-tisíc eur nie je absolútne žiaden problém.


Video
Najnovšie články
Dolný Kubín finišuje s opravou dôležitej križovatky

Americký tuner StreetFighter LA transplantoval srdce klasickej 911-tke. Stádo takmer šesťsto koní upraveného Porsche 911 E-RWB poháňa výhradne elektrina.

Porsche 911 E-RWB: Pouličný bitkár v bielom

Po boku hatchbacku novej Mazdy3 sa predstaví aj sedan. Už koncom novembra sa na autosalóne v Los Angeles dozvieme ďalšie detaily.

Mazda3: Nové zábery odhaľujú aj sedan

Volkswagen sa pripravuje na výrobu 50 miliónov elektromobilov a zaobstaranie batérií. Na tento účel vyčlenil niekoľko desiatok miliárd eur.

VW chce vyrobiť 50 miliónov elektromobilov

Európska únia sa zatiaľ vyhla americkým clám na dovoz áut zo zahraničia, to však podľa predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera môže trvať len do konca...

Juncker: Prímerie medzi USA a EÚ ohľadne áut je krehké

Facelift už bol na spadnutie, o nástupcovi Mitsubishi L200 sa šepkalo niekoľko mesiacov. Pick-up nakoniec dostal modernú prednú časť i vylepšenú samočinnú...

Mitsubishi L200: Radikálna zmena imidžu

Americký výrobca elektromobilov Tesla má na burze prvýkrát vyššiu hodnotu než BMW. Už len Daimler, Toyota a VW majú v súčasnosti väčšiu trhovú kapitalizáciu.

Tesla má vyššiu trhovú hodnotu než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×