ikona

Zaujímavosti Zlodeji v akcii: High-tech krádež zachytila kamera

Foto: Youtube

29.11. 2017 18:50 Zlodejom áut už v dnešnej dobe ani náhodou nestačí niekoľko mechanických nástrojov. Aj tento fach prechádza digitalizáciou. Je ohromujúce, že auto stojace pred domom dokážu dlhoprstí potiahnuť doslova za pár desiatok sekúnd.

Najnovšie technológie v automobiloch vodičom v mnohom uľahčujú život, tešiť sa z nich ale môžu napríklad aj zlodeji. Mnohí už prešli na high-tech štýl práce a sú vybavení technológiami, ktoré koniec-koncov ani nemusia byť drahé. Takýmto dlhoprstým potom nerobí problém odcudziť Mercedes-Benz triedy C priamo spred domu majiteľa. Nevadilo im pritom zjavne ani to, že ich celý čas nakrúcala bezpečnostná kamera.

Kriminálnici na krádež použili dva zosilňovače signálu vychádzajúce z kľúča ukrytého v bezpečí domova. Ani steny či kamerový systém im však nezabránili vo vykonaní svojej práce. Rýchlosť, akou vám v dnešnej dobe vedia odcudziť drahé auto, je ohromujúca a zároveň strašidelná. Ukradnuté C-čko sa zatiaľ nenašlo a polícia upozorňuje majiteľov vozidiel s keyless systémom, aby si dávali väčší pozor na to, kde nechajú položený kľúč od auta. O podobných prípadoch sme detailne informovali len nedávno.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia