ikona

Zaujímavosti Padol ďalší rekord: Postaral sa o to Ford GT

Foto: YouTube

29.3. 9:10 Americký superšport upravený firmou M2 Motorsports má výkon asi 2 500 koní, no stále môže legálne jazdiť po uliciach.

Od pokorenia magickej hranice 400 km/h ubehol už nejaký ten piatok a rýchlostné prvenstvo Bugatti Veyron viac nie je aktuálne. Viaceré automobilky sa momentálne pozerajú na nasledujúcu métu. Tou je tempo 300 míľ za hodinu (482 km/h), ktorého pokorenie už avizovalo niekoľko výrobcov. Do hry nedávno vstúpil aj aktuálny držiteľ titulu Koenigsegg.

Na pokorenie imperiálnej tristovky sériovým autom si ešte nepochybne počkáme, vo svete tuningu však už došlo k jej pokoreniu. Postaral sa o to Ford GT. Upravený exemplár predchádzajúcej generácie amerického superšportu má výkon približne 2 500 koní, napriek tomu je v Spojených štátoch stále držiteľom evidenčných čísel a ikonické farby Gulf môže predvádzať na bežných uliciach.

Vďaka tomuto statusu spadá Ford do inej kategórie než napríklad dragstery. Na nedávnom podujatí Texas Mile dosiahlo kupé modifikované spoločnosťou M2K Motorsports už na štvrť míli rýchlosť 280,8 km/h a cieľ preťalo tempom 300,4 míľ za hodinu. Padol tak ďalší rekord.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia