ikona

Zaujímavosti Šťastie na priecestí: Vlaku sa vyhol o chlp

Foto: Youtube/ProRail

27.11. 2018 15:00 Kolízie vlakov s účastníkmi cestnej premávke sú bohužiaľ ešte stále bežné aj v dnešnej dobe. Tentokrát všetko dopadlo dobre, muž však mal k devastačným zraneniam poriadne blízko.

Už malým deťom sa spoločnosť snaží vštepiť návyk, že pri prechádzaní cez priechod pre chodcov sa treba pozrieť doľava, doprava a ešte raz doľava. To isté platí aj pre vodičov na križovatkách či iných účastníkov cestnej premávky, napríklad i na železničných priecestiach. Na to, že toto pravidlo môže zachraňovať životy, tak skoro nezabudne muž z Holandska.

Cyklista prechádzal cez železničné priecestie disciplinovane a všimol si, že z jeho ľavej strany prichádza vlak. Zastavil a počkal, kým rušeň s cisternami prefrčí okolo. Potom si však už situáciu na koľajniciach neoveril a automaticky sa vydal cez priechod pre chodcov a cyklistov. Netušil, že z pravej strany sa na neho valí dvojpodlažný osobný vlak. V poslednej chvíli si to našťastie uvedomil a fatálnej kolízii sa o centimetre vyhol. V tomto prípade všetko dopadlo dobre, je však dôkazom toho, že opatrnosti nikdy nie je dosť.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia