Súpravy Lego Technic sú obľúbeným a náročným doplnkom ku klasickému zážitku zo stavania Lego. Sady Technic, navrhnuté pre staršie deti a dospelých fanúšikov, ponúkajú vyššiu úroveň zložitosti a mechanických detailov, čo umožňuje staviteľom vytvárať modely s pohyblivými časťami a realistickými funkciami.

V dnešnom článku sa pozrieme na tie najzaujímavejšie, najkomplikovanejšie a najdetailnejšie stavebnice Lego Technic, aké boli kedy vyrobené. Každá na tomto zozname preverí vaše kreatívne a technické zručnosti: od motoriek cez superšporty až po komplexné stavebné stroje - vyberie si určite každý.

Lego Technic 42100 Liebherr R 9800 Excavator

Nenechajte si ujsť galériu k článku

Bager Lego Technic 42100 Liebherr R 9800 Excavator má na výšku cez 40 centimetrov a skladá sa z 3 900 dielikov. Odporúča sa pre deti od 12 rokov a zamestná vás na dlhé hodiny (alebo aj dni). Nielenže ide o jednu z najväčších stavebníc Lego Technic, no zároveň patrí medzi najpodrobnejšie a najrealistickejšie. Excavator má funkčnú otočnú kabínu, výsuvné podpery a ďalšie technické detaily. Na výrobu rýpadla môžete dokonca použiť elektrický motor Power Functions.