ikona

Zaujímavosti Géčko vs Jimny: Ako mohlo Suzuki vyhrať?

Foto: Youtube/Carwow

2.4. 14:20 Súboje podobné meraniu medzi Dávidom a Goliášom sú atraktívne odjakživa. Podobný sa odohral aj pred pár dňami. Odvážne Suzuki Jimny sa postavilo Mercedesu-AMG triedy G. Bol víťaz naozaj jasný vopred?

Mercedes-AMG G63 4Matic G-Tronic Plus vzbudzuje rešpekt vedľa akéhokoľvek iného automobilu. Mamut s dvakrát prepĺňaným osemvalcom má k dispozícii 430 kW (585 k) a 850 Nm, deväťstupňovú automatickú prevodovku, trojicu uzávierok diferenciálu či dokonca aj redukciu. Roztrhať asfalt či pôdu pod svojimi kolesami je pripravený kedykoľvek. Suzuki Jimny ponúka skromnejších 75 kW (102 k) a 130 Nm, aj tak sa však postavil mýtickému off-roadu.

Rozdiel medzi triedou G a Suzuki Jimny je na videu badateľný na prvý pohľad. Nemožno sa tomu čudovať, za cenu jedného “géčka”, ktorá prekračuje hranicu 150 000 eur, si viete kúpiť približne desať japonských teréniakov. Pri súboji v preťahovaní lanom, ktorý usporiadal server Carwow, ťahal Jimny podľa očakávaní za kratší koniec a G 63 by s ním povymetalo celú zablatenú lúku. Čo sa však stane, ak si Suzuki na pomoc zavolá ďalších kamarátov?

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia