Ford Focus RS

Zaujímavosti Focus: Novinka načrtnutá v ostrých verziách

Foto: X-Tomi Design

23.4. 2018 17:07 Medzi fanúšikmi rýchlych hatchbackov je športový kompakt Ford klasikou. Nedávno prešlo vozidlo generačnou výmenou, ktorá časom prinesie aj výkonné modely.

Obľúbený hatchback od Fordu sa nedávno dočkal novej generácie, pričom prešiel rozsiahlymi zmenami. Focus sa zmenil takmer na nepoznanie. Okrem svojej štandardnej podoby debutoval aj vo vyhotoveniach Vignale, Active i s optickým paketom ST Line, pričom rodina sa ešte rozšíri. Maďarský grafik X-Tomi sa už stihol postarať o vizualizácie ostrých verzií.

Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST
Ford Focus sa virtuálne obliekol do kabáta verzie ST
Zdroj: X-Tomi Design

V počítači vznikol model predstavujúci bránu do sveta výkonných produktov značky. Autor si model Focus ST predstavil v žltej farbe s čiernymi a červenými detailmi a charakteristickou maskou chladiča. Silnejším nasledovníkom by mal byť variant RS, ktorý tradične predstavuje vrchol ponuky. Dizajn ereska bude rovnako ako pri predošlej generácií výrazne agresívnejší oproti jeho slabšiemu súrodencovi. Očakávať môžeme ostré nárazníky, odvetrávanú kapotu či prítlačné krídlo.

Ford s veľkou pravdepodobnosťou najprv ukáže verziu ST a ostrý model RS bude nasledovať neskôr. Firma o nich zatiaľ žiadne informácie nezverejnila. Na internete sa však už dlhšie objavujú špekulácie, že nový špičkový Focus by mohol mať výkon až 294 kW (400 k). V prípade slabšieho modelu možno rátať s približne tromi stovkami koní.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD
Diskusia  ()

Video

Diskusia