Apple Watch

Zaujímavosti BMW a Porsche pre Apple Watch

Foto: Apple

26.4. 2015 9:20 Nemecké prémiové automobilky predstavili svoje aplikácie pre horúcu novinku, takzvané „chytré hodinky“ Apple.

Správa na hodinkách: Batéria je skoro nabitá,
Správa na hodinkách: Batéria je skoro nabitá,
Zdroj: Apple
Elektronický gigant Apple ešte ani nezačal poriadne predávať svoje „chytré“ hodinky Apple Watch a už sa objavujú isté pochybnosti.

A k tým najvážnejším patria aj riziká v súvislosti s ich použitím v autách.

Bezpečnostní experti varujú pred ich neblahým vplyvom na koncentráciu vodiča, v niektorých krajinách sa dokonca už nechali počuť zákonodarcovia, že ak prichytia osobu za volantom pri ich použití za jazdy, vyfasuje pokutu ako za mobil.

Nuž, bezpečné alebo nie, automobilky v tomto novom produkte ňuchajú veľký biznis a už preňho aj vyvíjajú svoje vlastné aplikácie.

Najnovším príkladom využitia „chytrých“ hodiniek s dotykovým displejom a ďalším funkciami, známymi doteraz zo smartfónov či tabletov, sú aplikácie, ktoré pre Apple Watch predstavili BMW a Porsche.

BMW svoj produkt zameralo hlavne na modely svojej novej produktovej línie „i“, teda mestský elektromobil i3 a športový plug-in hybrid i8.

Apple hodinky vám poskytnú informáciu o miere nabitia batérie, súvisiacom dojazde a potvrdia, či sú dvere vozidla zamknuté. Okrem toho vám tiež vedia poslať správu, že už máte batériu nabitú a dokážete ich použiť aj na diaľkovú aktiváciu nezávislého kúrenia a klimatizácie vo vozidle.

Ani Porsche nechce zaostať a ponúka podobné funkcie ako BMW. Čiže okrem už spomenutých napríklad aj monitoring tlaku pneumatikách či navigáciu s určením pozície vozidla, ktorá vás dovedie až k nemu, ak si nespomínate, kde na veľkom neznámom parkovisku ste ho nechali stáť.

Ďalšie fotografie nájdete v galérii  >>>

A ak by to stále nestačilo, pomocou Apple hodiniek viete na diaľku bliknúť svetlami a zahúkať húkačkou vozidla. Ako sa tento najnovší „zázrak inteligentnej techniky“ chytí medzi našimi vodičmi? Nechajme sa prekvapiť....

Nie ste si istí, či ste zavreli dvere na aute? A
Nie ste si istí, či ste zavreli dvere na aute? A
Zdroj: Apple

Video

Diskusia