ikona

Zaujímavosti BMW radu 5: Aké bude po modernizácii?

Foto: Kolesa.ru/Nikita Chuiko

23.7. 11:18 Facelift prinesie väčšiu masku chladiča a odlišné svetlá, vo vnútri možno čakať nový prístrojový panel a infotainment. Hovorí sa aj o uvedení verzie 545e.

Aktuálna generácia BMW radu 5 debutovala pred necelými tromi rokmi. Nie je preto prekvapenie, že Mníchov už vyslal na cesty vývojové prototypy jej omladenej verzie. Samozrejme, zatiaľ s kamuflážou skrývajúcou to najdôležitejšie. No nie úplne všetko, ruský grafik Nikita Chuiko preto pre portál Kolesa.ru vytvoril na základe fotiek testovacích áut vizualizácie inovovaného exemplára.

Hlavnú rolu bude pri facelifte hrať predný gril
Hlavnú rolu bude pri facelifte hrať predný gril
Zdroj: Kolesa.ru/Nikita Chuiko

Bavorom sa nepodarilo zamaskovať kľúčový prvok, ktorého príchod sa očakával. Väčší gril. Ľadvinky masky chladiča počas faceliftu narastú, ale nie až tak ako pri sedmičke. Stále by si mali zachovať ako-tak rozumné proporcie. Susediť majú so štíhlejšími svetlami, ktorých vnútorná architektúra bude asi pripomínať menší rad 3. Kozmetické zásahy neobídu ani nárazník.

V zadnej časti majú byť úpravy miernejšie, napríklad tvar koncových svetiel sa pravdepodobne nebude meniť. No premenou prejde ich grafika. Aj sem príde štýl spájajúci červený a čierny segment, ktorý aktuálne razia všetky produkty s mníchovským rodokmeňom.

V zadnej časti očakávame len decentné úpravy
V zadnej časti očakávame len decentné úpravy
Zdroj: Kolesa.ru/Nikita Chuiko

Aké bude päťkové BMW po modernizácii v interiéri? Dovnútra prototypov sa zatiaľ fotografom nepodarilo nakuknúť, no očakávať môžeme nasadenie digitálneho prístrojového panela navrhnutého podľa súčasného štýlu značky. Aktualizácia nepochybne zasiahne aj multimediálny systém. A iste prinesie aj osvieženú ponuku materiálov, čo býva pri omladení zvykom.

Pod kapotu sa nepochybne nasťahujú vylepšené motory, aj keď paleta sa nejako zásadne nemá meniť. Rozšíriť by ju mal silnejší plug-in hybrid. K súčasnému modelu 530e sa údajne pridá variant 545e využívajúci šesťvalcový motor a pohon všetkých kolies, techniku prevzatú z radu 7. V tomto prípade by však mal byť výkon z pôvodných 290 kW (394 k) mierne znížený. Na oficiálne potvrdenie detailov si musíme počkať, debut inovovanej verzie sa asi odohrá až v budúcom roku.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia