Volkswagen informuje, že v prípade modelu ID.3 sa v rámci polčasovej modernizácie zameral na zlepšenie v oblastiach, ktoré najčastejšie kritizovali klienti či odborná verejnosť. Upravený elektrický kompakt tak dostáva kvalitnejšie materiály v kabíne a mierne expresívnejší dizajn karosérie.

Dizajnové zmeny sa prejavujú na viacerých miestach karosérie vrátane zadnej časti. Dôležité je, že typ ID.3 by mal mať lepšiu aerodynamiku vďaka vylepšenému obtekaniu vzduchu okolo kolies. Volkswagen v interiéri hovorí o vyššej kvalite, vyzdvihuje napríklad mikrotkaninu Artvelours Eco vyrobenú zo 71 % z recyklovaných materiálov. Kabína vyhovie aj štandardom vegánov, pretože v nej nenájdete nič živočíšneho pôvodu.

Wolfsburg nespomína žiadne zásadné zmeny z hľadiska pohonu, nabíjania či manažmentu batérie. Z technických zásahov upozorňuje na prítomnosť vylepšených asistenčných systémov či navigácie, ktorá dokáže efektívnejšie a flexibilnejšie plánovať trasu aj s ohľadom na obsadenosť nabíjacích bodov či ich výkon. Fanúšikov moderných technológií poteší možnosť doplatiť si za head-up displej s rozšírenou realitou.

Mohlo by vás zaujímať: