Vlhkosť v aute je problémom mnohých vodičov, najmä v chladných a vlhkých mesiacoch. Niet sa čomu čudovať, studený vzduch zadržiava menej vlhkosti ako teplý, čo znamená, že okná sa rýchlejšie zahmlievajú. Mnohí vodiči však svojim správaním aktívne prispievajú k hromadeniu vlhkosti v aute. A keď už sa vlhkosť ocitne v aute, tak ľahko sa jej nezbavíte. Po čase však môže spôsobiť vážne problémy: vo vlhkom vzduchu sa darí baktériám a plesniam. Ktorým chybám by ste sa mali vyhnúť a ako auto opäť "vysušiť"?

1. Zanedbané odtokové kanály

Vodiči často zabúdajú na pravidelnú kontrolu a čistenie kanálov na odtok dažďovej vody. Preto sú často zanesené nečistotami a lístím, čo spôsobuje hromadenie vody. Tá sa tak môže dostať do ventilácie či priestoru na nohy. Jediným riešením je pravidelné čistenie. Odtokové kanály sa nachádzajú okrem iného medzi čelným sklom a kapotou.

Nájdete ich aj na strešnom okne. Často stačí jednoducho ručne odstrániť nečistoty z kanálov. Ak sú veľmi znečistené, môže pomôcť napríklad čistič potrubia. Potom pomocou trochy vody skontrolujte, či odtok opäť funguje. Aby ste sa uistili, že kanály nie sú zablokované, je najlepšie ich pravidelne kontrolovať.