Novinky Získajte až 8 000 eur dotáciu na elektromobil

5.12. 2019 5:15

Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o štátnu dotáciu na hybrid alebo elektromobil. Nákupom nového ekologického vozidla tak môžete ušetriť až 8 000 EUR.

Získajte až 8 000 eur dotáciu na elektromobil

 

Štátna dotácia na elektromobil sa bude poskytovať vo výške 8 000 EUR na elektromobil a 5 000 eur na takzvaný hybrid. Ak máte o štátnu dotáciu záujem, požiadať o ňu môžete 17.decembra v čase od 12:00 do 20:00. Po schválení žiadosti budete mať 1 rok na kúpu nového vozidla, ktoré musíte mať vo vlastníctve minimálne 2 roky.

Vlastníctvo elektromobilu sa tak stáva výhodnejším ako používanie benzínového alebo naftového vozidla. Nemôže za to iba dotácia na elektromobil, ale aj dodatočné náklady na prevádzku. Elektrina je lacnejšia ako nafta a benzín. Elektromobily a hybridy majú najnižší poplatok pri registrácii – iba 33 EUR. Na Slovensku sa taktiež pripravujú daňové úľavy pre vlastníkov ekologických vozidiel.
Poisťovne však majú menšie problémy pri uzatváraní PZP na elektromobil. Niektoré poisťovne ho neponúkajú vôbec, iné menia cenovú ponuku pre poistenie elektromobilov niekoľkokrát do roka. Ostáva dúfať, že sa s rozvojom elektromobilov na Slovensku postupne vyrieši aj tento problém.

Platená reklama.

Diskusia  ()

Video

Diskusia