ikona

Novinky VW Grand California: Na koniec sveta a späť

Foto: Volkswagen

11.8. 2018 11:00 Volkswagen uvádza nový plnohodnotný karavan vhodný pre štyroch - Grand California. S týmto autom môžete ísť komfortne na koniec sveta a naspäť, je na to pripravené.

Existujú automobilky, ktoré sa viac-menej špecializujú len na určité segmenty trhu. Niektorí výrobcovia sú však známi tým, že portfólio ich produktov siaha od vozidiel typu supermini až po veľké dodávky či kamióny. K takýmto gigantom patrí aj nemecký Volkswagen a teraz to opätovne dokazuje.

Wolfsburg do svojeje produktovej línie zaradí auto, s ktorým sa bez obáv môžete vybrať na koniec sveta a komfortne sa vrátiť späť. Vďaka pohonu všetkých kolies vás zastaví máločo. Navyše, ide o plnohodnotný karavan, ktorý má všetko od malej kúpeľne s rozmermi 80 cm x 84 cm až po štýlovú kuchynku. Volkswagen Grand California prekonáva doterajšie varianty s označením “California” práve svojou všestrannosťou. Na cestách už uspokojí všetky vaše (i hygienické) potreby.

Okrem univerzálnosti sa Grand California nad ostatných súrodencov môže vyvyšovať aj vďaka rozmerom. Vychádza totiž z veľkého Crafteru a dĺžkou presiahne hranicu šiestich metrov. Za zmienku stojí aj technologická výbava - karavan môže na želanie mať zabudovaný Wi-Fi router či solárny panel starajúci sa o prísun elektrickej energie.

Detailné technické informácie o pohone či kompletnej výbave automobilu zatiaľ známe nie sú, všetko usudzujeme len zo zákulisných správ, samotných fotografií a dát známych o minuloročnom koncepte California XXL. Vozidlo si odbije premiéru na podujatí Caravan Salon v nemeckom Düsseldorfe, na trh ho VW vypustí približne o štyri mesiace. Zatiaľ teda nemôže byť reč ani o cene vozidla. Túto otázku taktiež rozlúskneme až v závere roka.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia