Volkswgen T-Roc Cabriolet

Novinky Volkswagen T-Roc príde v otvorenej verzii

Foto: Volkswagen

26.2. 2018 12:26 Výrobu kabrioletu plánuje nemecký gigant odštartovať v druhej polovici roka 2020, v danom čase možno očakávať aj facelift päťdverového variantu.

Počas minulého roka podľahol Volkswagen trendu malých SUV a svoj úspešný kompaktný formát menom Tiguan doplnil menším súrodencom nesúcim štítkom T-Roc. Jeho uvedeniu predchádzalo viacero konceptov. Jedným z nich bol T-Cross Breeze, ktorý sa vyznačoval najmä absenciou pevnej strechy. Tento recept nakoniec automobilka uvedie aj do sériovej výroby.

Kabriolet bude mať podľa skice dve bočné dvere a plátennú strechu
Kabriolet bude mať podľa skice dve bočné dvere a plátennú strechu
Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg potvrdil, že T-Roc príde v otvorenej verzii. No čakať ju netreba v najbližších letných sezónach. Nemecký gigant prekvapujúco počas ohlásenia kabrioletu povedal, že jeho výrobu plánuje vo fabrike Osnabruck odštartovať až v druhej polovici roka 2020. V danom čase možno očakávať aj facelift východiskového päťdverového variantu. Je pravdepodobné, že tieto udalosti budú prepojené.

Čakanie na sériový produkt netradičnej koncepcie bude teda trvať poriadne dlho, ľudia túžiaci po dostupnejšej alternatíve k modelu Range Rover Evoque Cabriolet sa musia obrniť trpezlivosťou. Štúdia pripravovanej novinky však môže debutovať už čoskoro. Ide síce len o zákulisnú klebetu, no jej premiéra by sa mohla odohrať v Ženeve po boku konceptu I.D. Vizzion. Zatiaľ máme k dispozícii akurát oficiálnu skicu. Tá ukazuje dve bočné dvere a natiahnutú strechu, ktorá pôsobí ako textilná.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia