ikona

Novinky Volkswagen Golf: Rozlúčka pri Wörthersee

Foto: Volkswagen

31.5. 15:40 Na tradičnom podujatí odhalil Wolfsburg dva koncepty. Spája ich upravená karoséria či zvýšený výkon, jeden skrýva v kufri aj prekvapujúci technológiu.

V druhej polovici tohto roka máme spoznať nový Volkswagen Golf. Nástupca bestselleru príde s niekoľkomesačným omeškaním, čo predlžuje pôsobenie siedmej generácie. Tá nemohla chýbať na každoročnom zraze fanúšikov koncernu pri Wörthersee. Na brehoch rakúskeho jazera sa odohrala jej rozlúčka, ktorá dostala formu dvoch zaujímavých konceptov vytvorených učňami.

Tvorbu vystavených áut už tradične režírovali mladí ľudia
Tvorbu vystavených áut už tradične režírovali mladí ľudia
Zdroj: Volkswagen

Wolfsburg predstavil na veľkolepom podujatí zameranom prioritne na tuning  vozidlá nesúce prívlastky Estate FighteR a GTI Aurora. Prvý menovaný už označením prezrádza, že vychádza z najsilnejšieho člena modelového radu s karosériou kombi. Od sériovej verzie sa navonok odlišuje výraznou grafikou, oranžovými svetlami evokujúcimi asistenčné služby i ďalšími detailmi.

Golf dostal mierne upravený bodykit, ktorého súčasťou sú okrem spojlerov j rozšírené blatníky. Na každej strane pribudli 3 centimetre. Volkswagen je okrem toho znížený a má špecifické disky kolies s centrálnym upevnením, pod ktorými sú mohutné brzdy. Tie sú potrebné. Prepĺňaný benzínový dvojliter totiž prešiel ladením a dosahuje výkon 294 kW (400 k). V budúcnosti sa to tomuto VW zíde pri plnení role bezpečnostného vozidla na východonemeckom okruhu Sachsenring.

Asi najzaujímavejší prvok sa ukrýva v batožinovom priestore
Asi najzaujímavejší prvok sa ukrýva v batožinovom priestore
Zdroj: Volkswagen

Len o trochu menšiu porciu koní má Golf GTI Aurora. Jeho maximom je 279 kW (380 k), no všetko putuje výhradne na predné kolesá. Napriek skromnejšiemu stádu je tento koncept o poznanie extrémnejší. Súčasťou jeho bodykitu je veľký predný spojler s kovovými úchytmi i masívne prítlačné krídlo vzadu, okrem toho sú upravené nárazníky, prahy či ráfiky skrývajúce silné brzdy.

Hatchback disponuje dvojmiestnym interiérom, zadnú časť kabíny zaberá ochranný rám a vstavané ozvučenie s výkonom 3 500 wattov. Najzaujímavejší prvok sa však skrýva v batožinovom priestore. Jeho dno okupuje holografický modul, ktorý prináša nevšedný spôsob ovládania i zobrazovania rozhrania multimediálneho systému. Vidieť ho v akcii musí byť naozaj zaujímavé.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia