ikona

Novinky Volkswagen Golf: Číslo osem na fotkách

Foto: VWVortex

19.10. 2018 16:35 Zábery zachytené v Číne ukazujú prototyp iba sčasti prekrytý fóliou, ktorý prezrádza viacero detailov. Autenticitu fotiek však spochybňujú.

Za etalón nižšej strednej triedy je dlhodobo považovaný Volkswagen Golf. Jeho pozícia už aktuálne nie je taká jednoznačná ako v minulosti, napriek tomu nemecký bestseller stále udáva trendy. Uvedenie ďalšej generácie vozidla je preto veľkou udalosťou. Už onedlho by malo prísť na svet číslo osem a momentálne sa už naň môžeme pozrieť na fotkách. Aspoň to tak vyzerá.

Zdá sa, že v Číne sa podarilo nachytať nový Golf
Zdá sa, že v Číne sa podarilo nachytať nový Golf
Zdroj: VWVortex

Viaceré internetové stránky aktuálne zverejnili fotografie čiastočne maskovaného prototypu, ktorého tvary hovoria jasnou rečou. Má ísť o nové vydanie ohromne úspešného kompaktu z Wolfsburgu. Zábery sú označené logami čínskej stránky a zverejnilo ich napríklad fórmu VWVortex. Viacerí ľudia spochybnili ich pravosť. Zatiaľ ale nijak nedokázali, že ide skutočne o podvrh.

Autenticita fotografií teda zostáva otázna, no línie automobilu zachyteného na nich celkom spĺňajú klebety kolujúce o novej pýche značky. Týka sa to najmä zadnej časti. V nej sa objavia svetlá trochu pripomínajúce Tiguan, no so štíhlejším tvarom. Okrem toho možno vzadu vytušiť aj nápis Golf pod symbolom VW. Dve okrúhle koncovky výfuku naznačujú, že by mohlo ísť o verziu GTI.

Zadné svetlá svojím tvarom pripomínajú typ Tiguan
Zadné svetlá svojím tvarom pripomínajú typ Tiguan
Zdroj: VWVortex

O potenciálnej príslušnosti k športovej odrode hovorí tiež predný nárazník, ktorý svojimi tvarmi jasne evokuje dielec používaný modelom Arteon R-Line. S ním susedia nápadne úzke svetlomety. Bočné partie prekrýva z veľkej časti vzorovaná fólia, viditeľné sú akurát kolesá. No profil asi prekvapenia neprinesie. Aspoň to tvrdia zábery z Číny, ktoré však nemusia byť pravé.

Z hľadiska proporcií by Golf nemal prejsť zásadnými úpravami, na základe zákulisných informácií očakávame rast rádovo v milimetroch. Strecha bude údajne posadená o trochu nižšie než doposiaľ. Vnútorný priestor sa síce výrazne nezmení rozmerovo, no vizuálne prejde veľkým vývojom. Dôležitú rolu zohrajú displeje. Rozšírená bude tiež výbava, chýbať nemá schopnosť čiastočne autonómneho jazdenia ani pokročilé hlasové ovládanie či viacero multimediálnych prvkov.

Fotografie mali vzniknúť v rámci areálu automobilky
Fotografie mali vzniknúť v rámci areálu automobilky
Zdroj: VWVortex

Základom vozidla má byť upravená flexibilná platforma MQB, ktorá bude prispôsobená na mikrohybridnú techniku a 48-voltový okruh. Pod kapotou sa bezpochyby objaví motor 1.5 TSI. No hovorí sa aj o novej nafte s rovnakým objemom a chýbať pravdepodobne nebude ani litrový trojvalec. Podľa dobre informovaných zdrojov sa predaj ôsmej generácie začne v júni. Je preto pravdepodobné, že oficiálny debut dôležitej novinky VW bude súčasťou marcového ženevského autosalóna.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia