Nie je žiadne tajomstvo, že elektrický hatchback Volkswagen ID.3 doplní v portfóliu zvýšený príbuzný označený číslom štyri. Nemecká automobilka ho po prvýkrát ukázala v ľahkej kamufláži ešte na vlaňajšom autosalóne vo Frankfurte, ďalšie obdobné fotografie zverejnila začiatkom marca. V súčasnosti avizuje jeho svetovú premiéru. Vydala pritom kreslené obrázky, z ktorých nemožno vyčítať nič konkrétne.

Wolfsburg prezradil, že elektrický crossover odhalí v najbližších týždňoch. Vzhľadom na aktuálnu situáciu pravdepodobne len virtuálne. Odhalenie modelu ID.4 asi neprinesie žiadne prekvapenie, nakoľko jeho vzhľad už prezradili zábery zverejnené čínskymi médiami. V nich sa objavili dokonca dve rôzne verzie elektromobilu. Nie je vylúčené, že európske exempláre budú v nejakých detailoch špecifické.

Čerstvo zverejnené skice neprezrádzajú prakticky nič.
Čerstvo zverejnené skice neprezrádzajú prakticky nič.
Zdroj: Volkswagen

Nemecké elektrické SUV bude postavené na modulárnej platforme MEB, ktorá má tvoriť základ mnohých ďalších produktov. Vrátane blízkeho príbuzného menom Škoda Enyaq iV. Český elektromobil taktiež spoznáme čoskoro, debut má naplánovaný na 1. septembra. Technická stránka dvojica bude nepochybne v mnohých rysoch zhodná. Mladá Boleslav už viaceré parametre zverejnila, Volkswagen ID.4 by mal prísť s obdobnými číslami.