ikona

Novinky Vision RS: Prezradila Škoda viac, než chcela?

Foto: Škoda

30.8. 2018 12:30 Škoda Kodiaq RS nebude jediným rýchlym českým automobilom, ktorý absolvuje debut na blížiacom sa autosalóne v Paríži. Mladá Boleslav si totiž prichystala prekvapenie v podobe konceptu Vision RS.

Nie je tomu tak dávno, čo sme sa dozvedeli ďalšie detaily o prichádzajúcej Škode Kodiaq RS. Už vtedy sme vedeli, že divízia RS prejde malou obrodou. Teraz sa zdá, že by táto cesta mohla byť dlhšia a mať väčšie dôsledky. Škoda totiž na Autosalón v Paríži 2018 avizuje ďalšiu ostrú novinku. Pod strechou francúzskeho výstaviska si svetovú premiéru odbije i dizajnový koncept Vision RS, ktorý má ilustrovať budúcnosť športových modelov českého výrobcu.

Ostré tvary karosérie by teoreticky mohli patriť budúcemu modelu Rapid
Ostré tvary karosérie by teoreticky mohli patriť budúcemu modelu Rapid
Zdroj: Škoda

Z oficálnych správ o štúdii zatiaľ vieme len toľko, že dosahuje dĺžku 4 365 mm, šírku 1 810 mm a výšku 1 431 mm. Rázvor náprav tu má merať 2 650 mm. Škoda hovorí, že Vision RS je odkazom na 117-ročnú históriu motoršportu v Mladej Boleslavi, no zároveň ukazuje aj na jeho budúcnosť. Preložené do bežnej reči, takto nejak budú škodovky vyzerať o pár rokov.

Je pritom dosť možné, že prenosu ostrých línii konceptu Vision RS sa dočkáme skôr, než sa predpokladá. Jeho úzke predné svetlomety, výrazne tvarovaný nárazník i klenutá kapota či neprehliadnuteľné prelisy na profile totiž môžu skrývať veľké prekvapenie. Nasvedčuje tomu i odvážne tvarovaná zadná časť, ktorá využíva známe dizajnové prvky, ale napríklad i výrazný difúzor s náznakom centrálnej koncovky výfukového potrubia.

Spomínaným prekvapením by mohol byť fakt, že v skutonočnosti sa tu s veľkou pravdepodobnosťou pozeráme na koncept športovej verzie budúceho Rapidu. Potvrdzujú to kompaktné rozmery, karoséria v štýle hatchback, ale i zákulisné správy o tom, že Rapid má po novom byť luxusnejší a priestrannejší. Všetko sú to však len špekulácie, aj keď založené na reálnych indíciách. Uvidíme, či ich Škoda na autosalóne v Paríži vyvráti, alebo potvrdí.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia