Bosch Vivaltyc.

Novinky Zo sveta áut prichádza rýchlotest na Covid-19: Výsledok má za 2,5 hodiny a s 95 % úspešnosťou

Foto: Bosch

28.3. 9:00 Automobilový gigant Bosch začína s produkciou efektívneho rýchlotestu, ktorý je schopný odhaliť koronavírus v priebehu 2,5 hodiny.

Spoločnosť Bosch môže byť známa najmä domácim majstrom, pravdou však je, že ide o automobilového giganta. Nemecká firma má vo svete áut cveng vďaka vývoju a výrobe komponentov. Svojou expertízou však Bosch zasahuje aj mimo oblasti štyroch kolies. Teraz môže jeho divízia Healthcare Solutions pomôcť celej ľudskej spoločnosti.

Bosch Vivaltyc.
Bosch Vivaltyc.
Zdroj: Bosch

V spolupráci so severoírskou firmou Randox Laboratories vyvinuli Nemci rýchlotest Vivalytic určený na odhaľovanie choroby Covid-19. Test už je dokonca schválený aj organizáciou WHO a čoskoro by sa mal dostať do praxe. Za deň dokáže diagnostikovať desiatich podozrivých pacientov a jeho výsledky sa neobmedzujú iba na Covid-19. Dokáže rozoznať deväť ďalších ochorení vrátane chrípky typu A či B, čo v kritických situáciách môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

Zariadenie firmy Bosch potrebuje na vyhodnotenie jedného testu najviac 2,5 hodiny a malo byť mať 95 % úspešnosť. Automobilový gigant ju dokázal vyvinúť v priebehu šiestich týždňov. Jeho schopnosti by lekárom mali ušetriť množstvo času, keďže sa pri jeho používaní obmedzí potreba vykonávania ďalších testov.

Video

Diskusia