Suzuki SX4 S-Cross

Novinky Omladený S-Cross odfotili v Maďarsku

Foto: Instagram

11.7. 2016 16:45 Suzuki odhalilo inovovaný variant vozidla netradičným spôsobom. Bez predchádzajúceho avíza ho ukázalo na lokálnom podujatí.

V roku 2013 uviedlo Suzuki do predaja model SX4 S-Cross, ktorý sa stal väčším súrodencom úspešného kríženca. Nedávno sa začalo hovoriť o jeho modernizácii. Koncom zimy sa na internet dostali nekvalitné obrázky zachytávajúce inovovaný variant tohto vozidla, no následne o ňom zostalo ticho. Na premiéru sa čakalo ďalej. V týchto dňoch japonská automobilka prekvapila, debut totiž usporiadala bez veľkého haló u našich južných susedov.

Suzuki SX4 S-Cross po medzigeneračnom facelifte
Suzuki SX4 S-Cross po medzigeneračnom facelifte
Zdroj: Instagram

Omladený S-Cross predviedla spoločnosť v Maďarsku, kde ho vyrába. Napriek väzbe na fabriku je spôsob odhalenia poriadne netradičný. Suzuki totiž ukázalo kompletné vozidlo bez predchádzajúceho avíza na lokálnom podujatí a nevydalo žiadne oficiálne fotografie ani informácie. Našťastie, automobil s upravenou fazónou odfotili aspoň nezávislé objektívy.

Ako môžeme vidieť, medzigeneračný facelift sa podľa očakávania koncentroval v prednej časti. Kompletne nové sú tu svetlomety, maska chladiča, kapota i nárazník. Tieto dielce výrazne zmenili vzhľad japonského kríženca. Vzadu boli modifikácie menej nápadné, zasiahli prakticky len grafiku svetiel. Japonský výrobca k tomu pridal osvieženú paletu diskov kolies.

Pod kapotou sa nachádza štvorvalec BoosterJet
Pod kapotou sa nachádza štvorvalec BoosterJet
Zdroj: Instagram

Obrázky zachytávajú aj interiér, ktorý zostal vo veľkej miere bez úprav. Evidentne však dostal modernejší multimediálny systém. Na fotkách môžeme vidieť aj priestor pod kapotou, v ktorom sa nachádza štvorvalec s nápisom BoosterJet. Malo by ísť o 1,4-litrový benzínový agregát s výkonom 103 kW (140 k) známy z modelu Vitara S. Detaily o omladenom Suzuki SX4 S-Cross sa pravdepodobne dozvieme s blížiacou sa premiérou, ktorá sa má odohrať na jesennom autosalóne v Paríži.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia