Maranello okrem nového roadsteru pripravuje aj čosi dôležitejšie, svoje úplne prvé SUV. Malo by ísť o najrýchlejšie vozidlo segmentu. Produkt  s údajným označením Purosangue má mať dvakrát prepĺňaný osemvalec s hybridnou asistenciou, pričom jeho celkový výkon prekoná aj Lamborghini Urus. Očakávať teda môžeme porciu blížiacu sa k hranici 700 koní.

Novinky SUV od Ferrari a detaily o Porsche Taycan

Foto: AUTO BILD

21.7. 13:39 KLEBETY TÝŽDŇA Corvette vraj bude mať plug-in hybridnú verziu, Lexus chystá koncept elektromobilu a Supra môže dostať silnejší šesťvalec.

Leto je v plnom prúde, napriek tomu vo svete štyroch kolies aspoň nateraz žiadna uhorková sezóna nehrozí. Snaha automobiliek o ukradnutie svojej porcie on-line priestoru je citeľnejšia než kedykoľvek predtým. Odráža sa to na nečakane bohatom klebetení, zo zákulisia stále presakujú na povrch nové informácie. Aj počas týchto dní sme sa dozvedeli nejaké veci.

BMW začalo testovať omladenú verziu radu 5. Vývojové prototypy zatiaľ kryje kamufláž, no nepodarilo sa jej zamaskovať niektoré detaily. Facelift sa bude uberať podobným smerom ako pri sedmičke. Očakávať teda môžeme o niečo štíhlejšie LED svetlá s modernejšími vnútornosťami  a väčšiu masku chladiča, zmeny iste zasiahnu interiér i techniku.
BMW začalo testovať omladenú verziu radu 5. Vývojové prototypy zatiaľ kryje kamufláž, no nepodarilo sa jej zamaskovať niektoré detaily. Facelift sa bude uberať podobným smerom ako pri sedmičke. Očakávať teda môžeme o niečo štíhlejšie LED svetlá s modernejšími vnútornosťami a väčšiu masku chladiča, zmeny iste zasiahnu interiér i techniku.
Zdroj: BMW

Na pretras sa v ostatnom čase dostalo BMW radu 5, keďže Mníchov začal testovať jeho omladenú verziu. Od nej môžeme čakať najmä väčší gril. Cadillac Escalade ďalšej generácie sa zasa má zamerať na silu, šušká sa o výkonnej verzii s prepĺňaným osemvalcom. Chevrolet Corvette C8 má zasa v budúcnosti dostať dve hybridné vyhotovenia.

Veľké veci môžeme čakať v blízkom čase od Ferrari. Na jeseň má talianska firma ukázať otvorenú verziu typu 812, ktorá má byť štandardnou súčasťou portfólia. Doňho má onedlho pribudnúť aj SUV. Vozidlo s údajným označením Purosangue vraj mieri na trón segmentu a parametrami teda má prekonať aktuálneho rýchlostného kráľa menom Lamborghini Urus.

VŠETKY KLEBETY NÁJDETE V GALÉRII

Lexus vraj na tokijskom autosalóne ukáže koncept elektromobilu, z ktorého by sa mohol časom vykľuť sériový produkt. Veľké plány s batériami má MINI. Nie je to síce definitívne, no britská značka sa postupne môže celkom preorientovať na elektrické pohony. Akumulátorom verí aj Porsche. Aktuálne unikli detaily o jeho type Taycan, ktorý má mať viacero verzií.

Toyota možno prichystá silnejšiu verziu kupé Supra, ktorá by mohla využiť dvakrát prepĺňaný šesťvalec. Rozhodnutie však ešte nepadlo. Volkswagen sa definitívne chystá opäť rozširovať svojich áut s vyššou svetlou výškou, od roku 2021 má vyrábať ďalší malý crossover. Volvo vraj zasa zvažuje prípravu ešte väčšieho a luxusnejšieho SUV než je aktuálny typ XC90.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia