BMW 3.0 CSL Hommage R Concept by mohol naznačovať vzhľad potenciálnych M-kových modelov

Novinky Zákulisné šumy: BMW M so samostatným autom?

Foto: BMW

20.6. 16:45 Zákulisím automobilového sveta kolujú klebety, že divízia BMW M má chuť postaviť vlastné športiaky. Čo od nich môžeme čakať?

BMW sa, zdá sa, prestáva páčiť úspech spoločnosti Mercedes-AMG, ktorá už medzičasom produkuje aj samostatné vozidlá. Jagavým príkladom je štvordverové GT, ktoré vo vrcholnej konfigurácii GT 63 S 4Matic+ s biturbo vidlicovým osemvalcom produkuje 471 kW (641 k). Môže na tento rodinný “superšport” doraziť mníchovská odpoveď?

BMW 3.0 CSL Hommage R Concept by mohol naznačovať vzhľad potenciálnych M-kových modelov
BMW 3.0 CSL Hommage R Concept by mohol naznačovať vzhľad potenciálnych M-kových modelov
Zdroj: BMW

Bavori pred pár dňami v New Yorku organizovali jazdnú prezentáciu modelov X3M a X4M, inžiniermi a inými zástupcami divízie M sa to na akcii len tak hemžilo. Jeden z nich, Markus Flasch, pre server Car Sales prezradil, že BMW M aktuálne analyzuje možnosť stavby vlastného športiaka, ktorý by nebol “len” ostrou verziou jedného z modelov BMW.

V zákulisí sa hovorí, že by dokonca nemalo ísť len o jedno auto, ale celú paletu modelov a to dokonca v rôznych karosárskych vyhotoveniach. Údajne je na stole taktiež otázka, či ešte v prípade týchto automobilov staviť na pohon spaľovacími jednotkami, alebo sa rovno pustiť do stavby elektrických športiakov. V každom prípade sa Flasch nechal počuť, že M-kové auto by muselo niesť charakter typický pre ostrých Bavorov - kombináciu precízneho riadenia, agility a luxusu.

Nateraz je zdá sa vylúčená stavba hyperšportu, ktorý by si mohol merať sily napríklad s Mercedes-AMG One, do úvahy teda skôr pripadajú konvenčnejšie vozidlá, ktoré firme môžu priniesť zisk. Ako by mohli vyzerať? To dnes vedia asi len v Mníchove. Potenciál však môžu ilustrovať koncepty ako 2002 Hommage Concept či 3.0 CSL Hommage R Concept a ďalšie, ktoré verejnosť prijala s nadšením. Pozrieť si ich môžete v galérii.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia