ikona

Novinky Škoda Kamiq: Prvé skice odhaľujú takmer všetko

Foto: Škoda

30.1. 9:40 Škoda začína s postupným odhaľovaním ďalšieho modelu. Podobne ako pri iných premiérach v ostatných rokoch, aj tentokrát o ňom všetky informácie uvoľňuje v jednotlivých balíkoch. Čo o novinke prezradili skice?

Automobilka z Mladej Boleslavi čoskoro naplní svoju európsku ponuku SUV. Na jej vrchole aktuálne stojí sedemmiestny Kodiaq, pod ním nájdete o niečo menší Karoq. Pozíciu najlacnejšieho a najmenšieho SUV si privlastní Kamiq, novinka, ktorú do detailu spoznáme na marcovom autosalóne v Ženeve.

Predná časť bude mať vďaka úzkemu dennému svieteniu agresívny výraz
Predná časť bude mať vďaka úzkemu dennému svieteniu agresívny výraz
Zdroj: Škoda

Škoda nedávno potvrdila dohady o názve modelu, zároveň prostredníctvom krátkeho videa upozornila na jeho charakteristickú črtu - delené predné LED reflektory, ktoré ešte nemá žiadna iná Škoda. Narozdiel od Kodiaqu či Karoqu tu totiž je denné diódové svietenie úplne oddelené od hlavnej výbojky a zároveň plní i funkciu dynamickej smerovky. Technológia, ktorou kedysi upútalo Audi, sa už teda udomácňuje aj v ponuke Škody.

Predná časť sa má vyznačovať agresívnym vzhľadom, ktorému pomáha široká a úzka čelná maska či výrazne tvarovaný nárazník. Profil bude už klasicky oživovať niekoľko prelisov vrátane toho klasického, ktorý sa tiahne od denného svietenia až ku koncovým svetlám.

Zadok zjavne prevezme niektoré prvky známe z modelu Scala
Zadok zjavne prevezme niektoré prvky známe z modelu Scala
Zdroj: Škoda

Zadnú časť Kamiqu máme možnosť vidieť vôbec po prvýkrát. Aj tu bude, zdá sa, muziku tvrdiť výrazne tvarovaný nárazník. Koncové svetlá sa už na prvý pohľad ponášajú na tie, ktoré už poznáme z novinky Scala. Pred oficiálnou premiérou, ktorá sa pravdepodobne uskutoční v priebehu prvého marcového týždňa, ešte Škoda určite zverejní niekoľko záberov novinky. Tie o dizajne finálneho produktu prezradia viac, než prvé skice.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia