Interiér Škody Kamiq sa bude držať smeru určeného modelom Scala

Novinky Interiér Škody Kamiq: Staví na veľký priestor

Foto: Škoda

6.2. 16:00 Škoda Kamiq absolvuje svoju svetovú premiéru už o pár mesiacov na pôde ženevského výstaviska. Po sérii prvých odhalení exteriéru vozidla teraz Mladá Boleslav zverejnila pohľad na interiér novinky.

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že Škoda Scala bude pre automobilku dôležitá nielen ako duchovný nástupca modelu Rapid, ale že zároveň udá tón pre interiéry českých vozidiel aj do budúcnosti. Teraz sa po prvýkrát ukázalo, že tento predpoklad sa naplní do bodky. Škoda Kamiq toži dostáva kabínu s takmer totožným vzhľadom.

Interiér Škody Kamiq sa bude držať smeru určeného modelom Scala
Interiér Škody Kamiq sa bude držať smeru určeného modelom Scala
Zdroj: Škoda

Podobne ako Scala, aj Kamiq sa bude môcť za príplatok pochváliť technologicky vyspelým kokpitom, ktorý bude pozostávať z virtuálneho prístrojového štítu s uhlopriečkou 10,25” a plávajúceho displeja infotainmentu s plne dotykovým ovládaním.

Samozrejmosťou je i prítomnosť multifunkčného volantu, bezkľúčového štartovania, nového panelu klimatizácie či bezdrôtového nabíjania. Na želanie Kamiq ponúkne aj sedadlá čalúnené mikrovláknom Suedia, ambientné podsvietenie či interiérové dekory so špeciálnou povrchovou úpravou.

Sesterský automobil modelov T-Cross a Arona ponúkne rázvor s dĺžkou 2 651 mm, ktorým prekoná obidvoch koncernových konkurentov. Arona disponuje rázvorom s dĺžkou 2 566 mm, T-Cross zasa 2 563 mm. Dá sa teda očakávať, že spomedzi trojice rovnocenných modelov ponúkne malé SUV Škody najväčší vnútorný priestor. Rast by mali pocítiť najmä cestujúci v druhom rade sedadiel, kapacita kufra totiž vrcholí na cifre 400 litrov. Presne toľko ponúka aj skôr predstavený Seat.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia