ikona

Novinky Retro elektromobil Honda bude v Ženeve

Foto: Honda

26.1. 8:30 Japonská značka avizuje premiéru prototypu, ktorý však bude s veľkou pravdepodobnosťou prakticky sériovým modelom.

Na predvlaňajšom frankfurtskom autosalóne prekvapila Honda premiérou zaujímavého konceptu. Za označením Urban EV sa skrýval malý trojdverový hatchback, ktorý pekne skĺbil retro štylistiku s modernými prvkami a čisto elektrickým pohonom. V tomto roku z neho vznikne sériový produkt. Jeho blízky predobraz bude v Ženeve, čo automobilka v týchto dňoch potvrdila.

Základné dizajnové línie elektromobilu zostali nedotknuté
Základné dizajnové línie elektromobilu zostali nedotknuté
Zdroj: Honda

Japonská značka vydala fotografiu vozidla, ktoré označuje za prototyp. Toto slovo použila v minulosti už viackrát. Ak bude teraz scenár rovnaký, tak pôjde až na zanedbateľné detaily o model určený do predaja. Jeho dizajn naznačuje skica. Zameriava sa na prednú časť, ktorá bude obsahovať podsvietené logo na hladkom dielci nahrádzajúcom masku chladiča. Displej schopný zobrazovať rôzne správy sa pravdepodobne nekoná.

Okrúhle diódové svetlá sú trochu upravené. Kým štúdia disponovala zoseknutými kruhmi s dvomi segmentmi uprostred, sériovka dostane jednoduchšie LED moduly. Nejde o jedinú zmenu. Honda síce ponechala kamery nahrádzajúce spätné zrkadlá, no dala im odlišnú formu. Upravený je tiež nárazník. Dôraz na čistotu tvarov však zostal zachovaný a uvidíme ho iste aj v zadnej časti karosérie.

Tú najzásadnejšiu zmenu oproti konceptu náčrt nezachytáva. Ako dávnejšie prezradili testovacie prototypy, retro elektromobil bude mať karosériu s piatimi klasicky zavesenými dverami. Za nimi by sa mal skrývať minimalisticky navrhnutý interiér. Na pohľad doň si budeme musieť počkať, rovnako aj na technické informácie. Detaily sa asi dozvieme ešte pred ženevským debutom.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia