Renault Captur novej generácie

Novinky Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

Foto: autoexpress.co.uk

14.6. 12:20 Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných pripravovaných noviniek.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Renault už usilovne pracuje na príprave ďalšej generácie modelu Captur. Obľúbené mestské SUV prejde zmenou po vzore piateho Renaultu Clio. Taktiež má stáť na CMF-B platforme, budú ho poháňať prepĺňané litrové trojvalce, ale i štvorvalcová jedna-trojka a v zákulisí sa dokonca hovorí i o plug-in hybride. S rovnakým pohonným ústrojenstvom by sa časom mal ukázať i model Mégane.

Renault Captur novej generácie
Renault Captur novej generácie
Zdroj: autoexpress.co.uk

Z hľadiska dizajnu sa Captur prispôsobí aktuálnemu dizajnovému jazyku značky, dostane expresívnejšie tvary a napríklad i LED svetlomety, ktoré zasahujú do predného nárazníka. Viacero detailov o ňom prezradil nechcený únik fotografií. Popri crossoveri sme podobným spôsobom odhalili i identitu osvieženého elektromobilu Zoe, ktorý by mal údajne prísť predovšetkým s vylepšeným interiérom. Počíta sa ale i s prechodom na full-LED svetlomety či navýšením kapacity batérie tak, aby sa dojazd pohyboval na úrovni 400 kilometrov.

Keď sa darí, tak sa darí. Okrem dvojice Captur a Zoe sme vďaka úniku fotografií pred niekoľkými dňami spoznali i Renault Kangoo. Úžitkovú novinku sme v produkčnej verzii po prvýkrát zbadali na patentových snímkach, ktoré odhaľujú jej základnú podobu. Očakávať teda môžeme aj prítomnosť pracovnej verzie s nelakovanými nárazníkmi a posuvnými zadnými dverami na oboch stranách.

Kvarteto premiér uzatvára spoločnosť Alpine, tu však všetko prebehlo podľa plánu. Značka svetu odhalila výkonnejšie vyhotovenie svojho ľahkého športiaku A110, variant A110S. Novinka má pri hmotnosti 1 114 kg výkon 215 kW (292 k), krútiaci moment zostáva na úrovni 320 Nm, je však dostupný v širšom spektre otáčok. Francúz prichádza s podvozkom zníženým o 4 mm, prestavenými tlmičmi a pružinami tuhšími až o 50 % a ponúka aj vychytávky akou je napríklad karbónová strecha. Všetky novinky nájdete v našej galérii.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia