BMW X4

Novinky BMW X4 dostane odvážnejší zadok

Foto: Instagram/ palbay

29.8. 2017 16:12 Predná časť novej iks-štvorky je na prvý pohľad zhodná s konvenčným súrodencom, zozadu SUV pripomína súpera s logom Mercedes-Benz.

BMW nedávno predstavilo tretiu generáciu typu X3, ktorá prešla množstvom zmien. Uvedenie dynamickejšie tvarovaného príbuzného označeného štvorkou je len otázkou času. Čas zostávajúci do jeho debutu síce nepoznáme, no vzhľad už áno. Vozidlo sa totiž podarilo zachytiť celkom bez kamufláže. Jeho zábery sa objavili na sociálnej sieti a prezradili všetko podstatné.

Fotky nemaskovaného BMW X4 sa objavili na sociálnej sieti
Fotky nemaskovaného BMW X4 sa objavili na sociálnej sieti
Zdroj: Instagram/ palbay

Predná časť novej iks-štvorky je podľa očakávania na prvý pohľad zhodná s konvenčným súrodencom. Rovnako pôsobia aj svetlomety či predný nárazník, v tomto prípade patriaci do balíka M. Reálne rozdiely sa začínajú až za B-stĺpikom. Aspoň z pohľadu na danej fotke sa zdá, že za ním strecha klesá podstatne výraznejšie než doposiaľ, pričom ju zakončuje po stranách jemne podvihnutý spojler.

Okrem opticky prudšie znižujúcej sa siluety nástupca BMW X4 dostane aj odvážnejší zadok. Od dosluhujúceho SUV sa zozadu značne odlišuje a pripomína súpera s logom Mercedes-Benz. Prsty v tom majú štíhle koncové svetlá. Ešte dôležitejším prvkom je však výrez na evidenčné číslo, ktorý sa presťahoval do nárazníka. Veko batožinového priestoru tak zostalo takmer úplne čisté.

Výrez na evidenčné číslo sa z piatych dverí presunul nadol
Výrez na evidenčné číslo sa z piatych dverí presunul nadol
Zdroj: Instagram/ palbay

Okrem loga mníchovskej automobilky môžeme na piatych dverách vidieť aj označenie M40d. Je teda evidentné, že pri športových modeloch M Performance ráta BMW aj s naftovou alternatívou k zabehnutému benzínu. Vozidlo bude mať nepochybne vyše tristo koní. Na presné čísla je však ešte skoro, nejaký čas si ešte musíme počkať. Dátum premiéry nie je známy.

Zdroj: Marek Pokrývka
Diskusia  ()

Video

Diskusia