Volvo predvlani prekvapilo verejnosť oznámením, že svoju športovú divíziu Polestar plánuje transformovať na formálne samostatnú značku venujúcu sa alternatívnym pohonom. Pod jej vlajkou ešte v rovnakom roku debutoval model 1. Silný dvojdverový plug-in hybrid neskrýva svoje gény a momentálne naďalej prechádza testami. Firma však už pripravuje ďalší produkt.

Odhaľovaciu kampaň na model Polestar 2 začali Švédi zadnou časťou
Odhaľovaciu kampaň na model Polestar 2 začali Švédi zadnou časťou
Zdroj: Polestar

Švédska automobilka v týchto dňoch zverejnila prvú ochutnávku vozidla, ktoré bude označené číslom 2. Malo by ísť o dynamicky tvarovaný sedan s čisto elektrickými vnútornosťami. Obrázok zachytáva časť jeho veka batožinového priestoru, klesajúcej strechy a diódových koncových svetiel, podľa súčasných trendov prepojených pásom. Viac zatiaľ nevidieť. Polestar 2 údajne veľkosťou zapadne do strednej triedy, pôjde tak o priameho súpera pre Model 3 od Tesla Motors.

Kalifornskému elektromobilu má severská novinka konkurovať aj parametrami. Prvé technické informácie hovoria o maximálnom výkone okolo 294 kW (400 k) a dojazde na jedno nabitie dosahujúceho 300 míľ, čo je približne 480 kilometrov. To sú konkurencieschopné čísla. Skloňuje sa tiež moderný infotainment, ktorého základom by mal byť operačný systém Android.

Polestar 2 nepochybne využije množstvo dielcov materskej spoločnosti, napriek tomu by sa elektrický sedan mal dizajnovo výraznejšie odlíšiť od modelov Volvo. Na bližšie zhodnotenie dizajnu asi nebudeme veľa čakať. Švédsky elektromobil má debutovať už onedlho, aj keď presný dátum nepoznáme. Premiéra môže prebehnúť na výstave NAIAS v Detroite.

Zdroj: Marek Pokrývka